Pár aktualit z legislativního vývoje

chtěl bych poskytnout jen pár informací z aktuálního legislativního vývoje v Poslanecké sněmovně.

- asi jste zaznamenali, že v pátek minulý týden byl ve třetím čtení Poslanecké sněmovny schválen daňový balíček (jeho součástí jsou změny, které jsme již avizovali dříve - tedy například možnost daňového odepisování svěřeného majetku u PO, vloženého u DSO, možnost generálního osvobození od daně z příjmů u USC, PO a DSO ....) - tedy toto jde do Senátu a uvidíme, jak to bude dále (zatím by to tedy vypadlo, že předpokládaná účinnost 1.4.2017 je dosažitelná)

- dnešní novinkou je, že došlo k přehlasování Senátu u zákona týkajícího se rozpočtové odpovědnosti a související novelizace dalších zákonů (zejména 250/2000 Sb. pro příspěvkové organizace - schvalování rozpočtů, zevřejňování rozpočtů ...). Tedy tady nyní chybí poslední legislativní krok - podpis presidenta. Přitom upozorňuji, že senátoři již dříve uvedli, že pokud dojde k přehlasování jejich zamítnutí zákona, tak že podají ústavní stížnost - tedy tady si myslím, že může být ještě "veselo". Nicméně dostali jsme se dneškem o významný kus blíže k tomu, aby zákon platil.