Upozornění na dokumenty ...

Chtěl bych upozornit na nový dokument rekapitulující judikaturu českých soudů v oblasti daní, kterou vnímám jako využitelnou pro PO a ÚSC. Bude se jednat o dokument, který se budeme snažit průběžně aktualizovat (stejně tak jako dokument zaměřený na judikaturu v oblasti TZ x opravy a další zaměřený na judikaturu Evropského soudního dvora k DPH).

Kromě toho postupně aktualizujeme manuály k DPH (ve vazbě na vydání novely zákona o DPH + další aktualizace).

Velká novela daňových zákonů je v situaci, že po podpisu presidentem (již 28.4.) je ve stavu "doručen" k podpisu premiérovi - předpokládáme, že by asi měl vyjít ve sbírce zákonů v příštím týdnu tak, aby nabyl účinnosti od začátku července 2017.

Dne 6.6. také proběhlo v poslanecké sněmovně 2. čtení nového zákona nahrazujícího zákon o finanční kontrole - legislativní proces dále sledujeme.