Judikát NSS - in- house zakázky

Jak jsem procházel různé podklady, tak jsem zaznamenal celkem zajímavý judikát Nejvyššího správního soudu k problematice in-house zakázek - tedy situací, kdy platí výjimky ze zadávání veřejných zakázek. Je to sice oblast, na kterou se nespecializujeme, nicméně jevilo se mi to jako celkem zajímavé právě zejména pro "technické služby" ovládané obcemi (a jedno, zda PO nebo třeba s. r. o.).

Zde se konkrétně řešila činnost  příspěvkové organizace Technických služeb pro Město (konkrétně odpadové hospodářství), kdy Technické služby externě nakupovaly v rámci této aktivity ukládání odpadů (tedy významnou část z celkové zakázky) - toto bylo napadnuto ze strany konkurence, že nebylo cílem in-house výjimky zahrnovat aktivity, které musí daný subjekt realizující zakázku pořizovat externě ...

NSS nicméně vyhodnotil, že není na překážku to, že se část z in-house zakázky externě subdodá.

Judikát je z března 2017 - jeho číslo je 4 As 106/2016.

Jeho znění byste mohli najít na následujícím odkazu: