MF vydalo zprávy č. 4/2017

Ve zprávách MFČR č. 4/2017, které byly dnes vydány, najdete mimo jiné následující:

a) v oblasti schvalování rozpočtu příspěvkové organizace je zopakováno, že MFČR požaduje, aby ke schválení rozpočtu na rok 2018 došlo ještě před začátkem roku 2018 a to i v situaci, kdy nejsou známy veškeré klíčové údaje o dotacích. Je tedy odmítnuta varianta, že by se rozpočet PO schvaloval až v průběhu roku, na který je sestaven. U výhledu rozpočtu je zopakováno, že by měl být do konce 2017 schválen výhled na roky 2019 a 2020. Nejedná se tedy o žádnou novinku - v zásadě jsme tento režim dovozovali již dříve ...

b) dále je obsažena informace k problematice poskytování úvěrů obcemi (občanům - například Fond rozvoje bydlení) - zde jsou zopakována pravidla, za kterých by bylo možné poskytovat (v zásadě již dříve zveřejněno na stránkách Svazu měst a obcí)

c) dále se objevuje několik dotazů k poskytování dotací z rozpočtů obcí

Celé znění zpráv najdete na následujícím odkazu: