příloha 2017 a školení Transfery

  • Publikováno 6/2 2018

Dobrý den vážené kolegyně a vážení kolegové, 

příloha k závěrce pro rok 2017 je stejná jako pro rok 2016, nebyly v ní změny, tak ji lze využít z dokumentů ke stažení, případně k ní ještě přečíst Významnost, kde je také pár příkladů na texty, které by se mohly v příloze objevit. 

Pak k Transferům (školení) - doplnila jsem 1 termín do Turnova, kde budu školit já (24 účastníků max.). Proč školení k transferům - je pořád hodně dotazů na jejich účtování a značení a toto školení by mělo mít výstupy - chtěli bychom se od účastníků dovědět nejčastější transfery v současnosti přijímané na obcích a zpracovat je vzorově do účetnictví, zjistit NZUZ , zjistit charaktery transferů a podmínky. A pak bychom dali na stránky ke stažení  vzory ke konkrétnimu typu dotace, jak postupovat, jak značit. Což by mělo pomoci ostatním příjemcům. Proto bychom vás chtěli poprosit, zda byste např. na školení mohli přinést kopie rozhodnutí, odkazy na podmínky, případně i sepsané starosti, co jste s dotací - určitou konkrétní - měli. Od cca 10.3.2018 lze i naskenované dopředu posílat na iva@obecuctuje.cz. K Transferům plánuji i "letní školy" o prázdninách, kde bude jak toto školení, tak rozšíření o 403 k majetku a i  jen soustředění v konzultačních dnech na vaše případy -  na Výšince v Turnově. 

Děkuji za vyslechnutí Iva Schneiderová 

P.S. Od 17.2.2018 budu mít 14 dní zdravotní dovolenou a zavřeme dotazy. Bude v aktualitách oznámeno, jak postupovat v "tázací nouzi". 

Zpět na domovskou stránku