Metodika k finančním kontrolám pro DSO

Dobrý den, metodiku pro DSO včetně vzoru směrnic k zajištění vnitřního kontrolního systému a příloh "vzory tiskopisů" najdete zde:

Ta metodika je však náročná - je dost možné, že vás první přečtení vyděsí.

Určitě není potřeba ke každému příjmu a výdaji vyplnit tiskopisy s 10 kolonkami - podívejte se na ta razítka na druhé straně vzoru, ta by měla stačit.  Někde to umí na doklady přímo program pro účetnictví, ale víceméně nesprávně až k zaúčtovanému dokladu - musí se provádět např. před vznikem závazku. Také se dá praktičteji řešit limitovaný příslib (obecněji pro více rozpočtových položek).

Mám tento návrh - pokusila bych se to trochu zpřehlednit, zjednodušit, prostě upravit, aby bylo využitelnější v praxi při dodržení předpisů.  V roce 2008 jsem v knize RS (tmavě modrá) měla toto kompletně zpracované pro malé obce - tak bych přizpůsobila i na DSO a zkusila zkombinovat s touto metodikou. Ale bohužel až tak v březnu, v dubnu 2020- jestli vydržíte?

Teď je hrozné práce.

Ivana Schneiderová