Obec účtuje - Vše o účetnictví obcí

Korona, kurzy a co dál

Dobrý den vážení uživatelé,

s ohledem na současnou situaci, abychom nejistotou netrápili vás i nás,  jsem rozhodla po poradě s naším "týmem" všechny kurzy ZRUŠIT A DALŠÍ NEVYPISOVAT. 

Zatím poslední uskutečněný kurz bude Daňový speciál na Výšince v Turnově 15-17.9.2020 (tam vidíme malé riziko, 18 lidí a nikdo z regionů s barvou "semaforu"). 

Všem, kdo měli uhrazeny kurzy na DPH - Pardubice 22.9.2020, Hradec Králové 25.9.2020 a Praha 9.10.2020 - bude vystaven dobropis a kurzovné během týdne vráceno na účty. 

Účetní závěrka 2020 - sály na kurzy jsou objednané, ale uvidíme dle situace, asi jen budeme postupně vše rušit.  Pokusíme se co nejzodpovědněji potřeby vzdělávání a opakování problematiky nahradit aktualizovanými dokumenty a videi s příklady. Do webinářů nepůjdeme, moc nevěříme tomu, že se dá u PC s videem vydržet a navíc nejsme ani tak dobří "herci" :o), abychom dokázali udržet pozornost a moc nám nejde mluvit "do zdi", chybí nám kontakt. Komu budou chybět do zápočtu akretidované kurzy, tak se pokusíme nahradit e-learningem, který by měl přinést i možnost zopakování potřebných prací k závěrce.  

Rozpočtová skladba 2021- uvidíme, co bude, zatím se budou kurzy směrovat na únor a březen 2021. Jinak se bude řešit stejným postupem jako u školení UZ. E-learning na rozpočtovou skladbu pro nové účetní, zopakování a možnost získání akreditací je připraven, tento týden požádáme o akreditaci a po jejím získání ihned na stránkách zveřejníme. 

Plán na jaro 2021 - kurzy k Finanční kontrole a ke změnám daní  - snad nám to vyjde. 

Mrzí mě to, chybí mi kontakt s posluchači, navíc k tomu, že jsem měla rok výpadek. Myslela jsem, že si to letos vynahradím a nějak se nepodařilo. Přesto se na budoucí osobní setkávání budu těšit. 

Chtěla jsem vám ještě moc poděkovat za projevenou důvěru při prodlužování registrací i za využití pobytu na Výšince v Turnově během léta. 

Ivana Schneiderová 

Zpět na domovskou stránku

Návrh a tvorba webu