Upozornění na některé novinky v rámci metodiky k DPH

na stránkách najdete některé novinky k problematice DPH zveřejněné v tomto týdnu:

a) jak pro USC, tak i PO jsem připravil 3 videa, která ukazují, jak pracovat se soubory, kterými přináším přehled judikatury ESD, přehled dokumentů finanční správy a přehled z koordinančních výborů. Jedná se o doplňující videa k manuálu k DPH č. 1

b) dnes jsem pro obce (PO se ta problematika prakticky netýká - proto je to jen na "obecúčtuje") vložil vzor formuláře, který by měl sloužit jako zdroj informací od pracovníků zodpovědných za majetek (odbory správy majetku ...) pro posouzení, zda při prodeji/směně pozemků zatížit daný převod DPH. Je to samozřejmě námět - můžete si formulář přizpůsobit podle kritérií, která u Vás používáte (sami víte, že tato oblast je hodně nejednoznačná). Moc děkuji také za inspiraci jednomu Městu k vytvoření tohoto materiálu. Zejména pro větší Města se domnívám, že formalizace obsahu předávaných informací by mohla být nanejvýš prospěšná. Tento dokument je doplněn o vysvětlující video.