Obec účtuje - Vše o účetnictví obcí

Inventarizace - systém a další upozornění

Dobrý den, upravila jsem přes svátky dokumenty k inventarizaci, aktualizací nebylo potřeba mnoho, ale především jsem se snažila je znovu uvést do původního systému, jak k sobě patří. Jedná se o výklad vyhlášky a vzory směrnic a dokumentace k inventarizaci. Pro pochopení vazby dokumentů, tj. k co je k čemu a jak se má systém inventarizace zavést, aby splnil požadavky předpisů pro ÚSC k inventarizaci, je i namluvené video, kde jsou vazby dokumentů vysvětlovány a je ukázán i  obsah jednotlivých dokumentů. 

Ještě jsem narychlo zpracovala takový krátký dokument, jak postupovat při fyzických inventurách, které nelze provést v plném rozsahu z důvodu protiepidemických opatření, je to jen podnět (dokument má jen něco malinko přes jednu stranu, jen takový nápad, jak postupovat). 

Poznámka osobní k videu - nemohla jsem mluvit nahlas, mám trochu kašel, tak si prosím dejte více nahlas zvuk na počítači, snad to dobře uslyšíte, omlouvám se. Ve zdraví užijte. 

Iva Schneiderová 

Ještě jedna poznámka - po svátcích je více dokumentů ke stažení, jsou nově dány dokumenty i ke změnám rozpočtové skladby od roku 2021 a dále budou asi dnes vloženy i dokumenty ke sloučení a zrušení PO (zpracoval Ing. Nejezchleb - převážně). Tak prosím sledujte  aktuality.  Rovněž jsou vysvětlovány v dokumentech i ve videích zálohy na energie (z 30.12.). 

Dne 30.1.2020 jsme dali na poštu Vámi objednané knihy Majetek 2021 - takže by vám měly tento týden přijít. Vyřídili jsme všechny objednávky došlé do 29.12.2020. Zároveň jsme rozeslali elektronickou přílohu knihy, takže těm, co měli objednávku do 29.12.2020 by měl přijít i odkaz na úložiště dokumentů ke knize. Ten kdo si objedná knihu ode dneška , získá již odkaz automaticky při objednávce. Pokud kniha nepřijde, nebo nedostanete odkaz na elektronickou přílohu cca do 10 dnů, tak se moc prosím ozvěte, sjednáme nápravu. 

Ještě jednou přejeme dobrý rok a děkujeme Vám za laskavou trpělivost s našimi "rozsáhlými" aktualitami :o). 

Zpět na domovskou stránku

Návrh a tvorba webu