Koordinační výbor KDP a GFŘ - prodej majetku a DPH

Na konci ledna projednal koordinanční výbor KDP a GFŘ příspěvek týkající se vymezení situací, kdy daňový subjekt (zejména obec) jedná jako osoba povinná k dani. Na tomto dokumentu je zásadní následující:

a) je potvrzeno ze strany GFŘ, že prodej mimo režim DPH (tedy obec nejedná jako osoba povinná k dani) se týká nejen situací, které představují výkon veřejné správy

b) orptoti předchozím názorům je připuštěno, že mimo režim DPH mohou být za určitých podmínek prodávány i věci (pozemky ...), které třeba částečně sloužili k ekonomické činnosti.

Doporučuji si daný dokument pozorně přečíst. Najdete ho ve volně přístupných dokumentech na stránkách nebo na následujícím odkazu:

A na závěr bych chtěl moc poděkovat zástupcům KDP (zejména ing- Langovi a paní Holubové), kteří vyvinuli skutečně enormní úsilí, aby byla tato záležitost projednána.