Upozornění k materiálům na webu (videa)

Chtěl bych Vás dnes upozornit, že kromě aktualizací některých dokumentů, které vkládáme průběžně, máte k dispozici také videa. Právě dnes jsem tam vložil jedno "trochu netradiční", které je tak trochu spíše malým školením s prací v Excellu (série se jmenuje "Práce s datovými soubory"). Jedná se o ukázku, jak pracovat s deníkem vyexportovaným do excellu, jak v něm vyhledávat. Máme s tím jen ty nejlepší zkušenosti - jak při vyhledávání některých položek, kontrolách, tak třeba při dokladových inventurách a dohledávání rozdílů. Podle mých zkušeností jsem schopen řadu problémů dohledat výrazně rychleji, pokud pracuji s takto vyexportovanými daty, než když bych pouze hledal přímo v účetním programu.

Vůbec nejlepší výsledky v dohledávání nějakých problémů v rámci inventur mám, pokud souběžně pracuji s účetním deníkem vygenerovaným do excellu a přímo účetním programem.

Vím, že řada z Vás s tímto nepracuje a třeba si i myslí, že je zbytečné tomu věnovat čas. Když byste si ale čas našli a alespoň trochu se s tím naučili pracovat (jen je potřeba trochu logického uvažování), viděli byste sami, jak Vám to následně může urychlit a zkvalitnit Vaši práci.

Ve zdraví užijte Ing. Nejezchleb