Obec účtuje - Vše o účetnictví obcí

Účetní závěrka 2022 - informace

Dobrý den, 

k účetní závěrce za rok 2022 máte k dispozici na www.obecuctuje.cz tyto informace: 

1. Video záznam z prezenční přednášky konané dne 1.12.2022 v Hradci Králové - 4 hodiny, lektor Ing. Schneiderová , nabízeno v rámci e-learnigových kurzů (https://www.obecuctuje.cz/elearning/6)

2. E-learningový kurz, Účetní závěrka a inventarizace (možné zakoupit jen jednou, ale lze využít i pro školení inventarizačních komisí a zpracovatele soupisů, i pro přípravy inventur), rovněž video kurz, bez nutnosti dělat testy.  

3. Dokumenty ke stažení  pro registrované- především obsažné dokumenty s vysvětlením ÚčZ komplet č. I a č. II, kontrola závěrky a další, vužijte výběr přes ikonu "účetní závěrka a inventarizace". 

4. Videa v hlavní nabídce  pro registrované - kratší vysvětlovací videa s dokumenty k časovému rozlišení, k transferům, k závěrce. 

5. Dokument ke stažení - směrnice majetek prozatímní (Jedná se jen o prozatímní řešení důležitých záležitostí ve vztahu k DM, které by měly být vnitřními předpisy upraveny. Od roku 2024 se očekává nový zákon o účetnictví včetně nových prováděcích předpisů - budou se měnit hranice ocenění, pravidla TZ a další, tak by bylo zbytečně pracné teď dělat nové směrnice, které by byly platné jen rok. Ale bylo by dobré např. zrušit 902, dát si pravidla k 019 a mít ve směrnici povinnosti dle ČÚS 710 - tak je vložen takový návrh, jak co upravit). 

Informací byste měli mít dostatek, vždy si vyberte na co se podíváte dle vašich aktuálních potřeb. 

Zpět na domovskou stránku

Návrh a tvorba webu