Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pokud chcete mít přístup ke všem odpovědím na dotazy nebo posílat vlastní dotazy, je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Hledanému výrazu RES odpovídá celkem 1967 dotazů:
V roce 2021 budeme přistavovat Základní školu za 21 mil. a tuto akci nemáme se schváleném střednědobém výhledu na rok 2021. Máme ho nyní v průběhu roku nějak upravovat a pokud ano tak prosím
o sdělení jakým způsobem se střednědobý výhled rozpočtu upravuje.
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Probíhá akce na obnovu pěší stezky, tzn. Příprava staveniště 125 tis, a pak dřevěný altán 135 tis, lavice, odpad. koš atd- vše dřevěné prvky, prozatím to mám na 042, nyní je akce ukončena, dala jsem to na 022/042 551/082 a akce byla skončena v dubnu, zadám do majetku jako celek, akorát dotace bude proplacena ex post, tak až mi přijde zadám na kartu majetku poté ( duben nebo květen nebo počkat až proplatí dotaci?), nebo rovnou s dotací ve 100% výši, když vím, že bude proplacena ve výši faktury? A dát jako 24.12.11. odpisy na 20 let?
2) A prozatím mám výdaje na 6122 3745 a org., tak až mi přijde, dooznačím, ale nyní nemám žádné podklady a dotace je ze státního zemědělského fondu, kdy celková dotace je momentálně přiznána ve výší částce než jsou výdaje, ale bude to upraveno a dotace bude vyplacena ve výši faktury za výdaje, tedy bude ponížena. 49,5% by mělo být z EU, 50,5 % z národních zdrojů. Nevím zda tedy mám a kde hledat nějaké znaky pod které bych to měla dát ( v dohodě, kterou máme k dispozici o účtování nic neříkají.
Jak tedy účtovat a zadat kdy a jak do majetku.
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Pronajímáme obecní nebytové prostory, vybíráme nájemné dopředu čtvrtletně.
Nebytové prostory, které jsou provozovány jako restaurace byly uzavřeny 13.3.2020 do 25.5.2020 na základě nařízení vlády v souvislosti s pandemií. Dále byla uzavřena i provozovna kadeřnictví a to do 11.5.2020.
Nájemce restaurace nájemné neuhradil, na základě usnesení zastupitelstva mu bude nájemné prominuto, nájemce kadeřnictví má nájemné uhrazeno, zastupitelstvo chce přijmout usnesení o vrácení nájemného za období, kdy byla provozovna uzavřena.
Jaké bude účtování ? Děkuji.
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Dobrý den, zasílám dotaz ohledně přecenění na reálnou hodnotu.
Zasílám usnesení ZM, kdy z bodu 2 pro mě jako účetní vyplývá přecenění majetku na reálnou hodnotu, kdy byl schválen prodej. P. starosta má jiný názor, že se jedná o ceně a o převodu dalších budov a není jasné zda se prodej uskuteční a v jakém rozsahu a za jakou cenu. A dále, že bude při splnění nějaké podmínky zastupitelstvu předložena ke schválení smlouva o budoucí smlouvě kupní a není třeba přeceňovat.
Prosím o Váš názor.
Prodej areálu bývalé STS
Zastupitelstvo města :
1. Zastupitelstvo města bere na vědomí, že na pozemku p.č. 121 v k.ú. …. se nacházejí stavby ve vlastnictví Státního pozemkového úřadu a že probíhají jednání o převodu vlastnictví těchto staveb na město …..
2. Zastupitelstvo města schvaluje prodej areálu bývalé STS - pozemků p.č. 119 včetně budovy č.p. 161, p.č. 121 včetně stavby pro výrobu a skladování, p.č. 122, části p.č. 120 a části p.č. 123 v k.ú. ...společnosti LRC s.r.o., a to za účelem výstavby prodejny Penny Market a při splnění podmínky, že bude zastupitelstvu předložena ke schválení smlouva o budoucí smlouvě kupní.
3. Zastupitelstvo města ukládá starostovi obce a právníkovi města vedení jednání se společností LRC & partner s.r.o., připravení návrhu kupní smlouvy, resp. smlouvy o budoucí smlouvy kupní a následné předložení těchto smluv ke schválení Zastupitelstvu městu jako nezbytné součásti rozhodovacího procesu Zastupitelstva města pro realizaci prodeje.
Děkuji moc
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Dobrý den,
prosíme o radu, jak správně zaúčtovat rozpočet sociálního fondu, tvorbu, resp. počáteční stav a čerpání.
Počáteční stav byl rozpočtován položkou 8115, příděl položkou 4134 a výdaj jsme rozpočtovali běžnými pětkovými/výdajovými položkami. Sociální fond doplňujeme z výdajového účtu položkou 5342. Kontrolou nám bylo zjištěno, že výkaz FIN 2-12 neodpovídá schválenému rozpočtu. Zjištěný rozdíl přesně odpovídá v příjmech počátečnímu stavu a ve výdajích čerpání.
V současné době se řešíme, jak správně rozpočtovat počáteční stav a jaké položky máme použít při čerpání fondu, aby neovlivňovaly výkaz FIN.
Děkujeme
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
V roce 2019 byl zřizovatelem příspěvkové organizaci poskytnut investiční příspěvek na nákup DHM . Příspěvek byl poskytnut ve výši dle nabídky dodavatele. Poskytnutí příspěvku schválilo zastupitelstvo. Cena DHM však byla nakonec nižší o 5000 Kč a příspěvek nebyl vyčerpán v celkové výši. Mám prosím dotaz jak má škola, nebo obec dále postupovat. Děkuji .
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Z RUD je počítáno na žáka cca 15,4 tis. Kč. Chci se zeptat, zda celou částku musí poskytnout obec škole na neinvestiční náklady a nebo si může část financí ponechat na rekonstrukci školy, případně na investiční akce obce.
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Dobrý den, každý rok jsme během července a srpna měli změnu pracovní doby. Začínali jsme v 6:00 hod. Od letošního roku taková změna prý není možná, protože to úředníkům nedovoluje zákon. Chtěla jsem poprosit, jestli nevíte, podle kterého zákona tato změna není možná.
Děkuji
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Dobrý den, prosím o radu:
8.4. mi přišlo z MŽP Rozhodnutí o poskytnutí dotace program 11531 OPŽP 2014 - 2020 a je to na výměnu zdroje tepla v budově ZŠ a MŠ Starý Poddvorov (Obec je zřizovatelem). Z tabulky "Financování akce" jsem vyčetla že je to investiční projekt, celková částka je 1 122 565,- Kč, prostředky z EU 449 026,- Kč a vlastní zdroje 673 539,- Kč.
Tak a teď to nejhorší:-). Akce byla realizována v roce 2019, kdy jsme ještě neměli ani příslib dotace, nic. Takže já jsem účtovala a účtovala v blažené nevědomosti faktury na 042 xxx, v listopadu se vše dodělalo a předávacím protokolem se kotelna dokončila. Takže já jsem zařadila 021/042, pak jsem toto předala škole 401/021 a vedu jen majetek na podrozvaze 909/999. (Dle JMK je to tak správně). Vše platila obec. Teď mi přišla na účet dotace 28.4. v té výši 449 026,- Kč. A já nevím , co s tím. Doklady jsem nijak neoznačovala, předpokládám tedy, že aspoň ručně to na faktury napsat, co je z vlastních zdrojů (Nástroj 106 zdroj 1) a co z EU (N 106 Z 5). a škole předám "transfer". Já bych zaúčtovala jako 403/346 a 346/401 a oni si ji naberou 401/403?. Jinak jsem se dívala že asi příjem fin. prostředků na účet bude 231 0100 UZ 15974 N 106 Z 5 § 3113 6121. ale zas nevím, proti čemu?
Toto EX post jsem nikdy nedělala a úplně se v tom ztrácím. Předem děkuji za vysvětlení.
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Město dostalo finanční dar od jihokorejské firmy určený na nákup respirátorů. Tyto respirátory se objednaly u německé firmy. Faktura byla vystavena v EUR. Ve vnitřní směrnici nemáme ošetřeno jak postupovat při bezhotovostní zahraniční platbě. Máme jen směrnici na hotovost v cizí měně při služeb.cestách (Při výdeji cizí měny zaměstnanci z pokladny se použije denní kurz ČNB ke dni výplaty z pokladny. Při vyúčtování cizí měny se použije kurz ČNB ke dni vyúčtování zaměstnancem. Kurzová ztráta / zisk se zaúčtují na účet 563 / 663.)Prosím o radu, zda z této faktury budeme odvádět DPH v rámci reverscharge a jak účtovat o této faktuře. Faktura byla na 7 950 EUR.
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
6. 4. 2020 jsem pokládala dotaz ke směnné smlouvě, teď mi ještě vrtá hlavou jak to bude s obratem. Směňovaný pozemek je orná půda a nebude nikdy určená k zástavbě, ale hodnota tohoto pozemku je 1 658 tis. Kč a je to příjem obce. Staneme se tedy plátci daně? Děkuji.
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Dobrý den.
V návaznosti na Vaši odpověď ze dne 1.4.2020, týkající se prominutí nájemného a služeb v souvislosti s koronavirem bychom potřebovali ještě poradit se způsobem prominutí nebo snížení nájemného za dobu nouzového stavu. Naše město pronajímá své prostory podnikatelským subjektům - některé osvobozené, jiné s DPH.
Ve Vaší odpovědi se řeší vlastně tři možnosti jak odpustit nájemné: 1. snížením nájemného do budoucna dodatkem ke smlouvě, 2. prominutím dluhu (pohledávky) a 3. slevou na nájemném. Rozhodujeme se mezi možností prominutí pohledávky a slevou na nájemném. V případě prominutí pohledávky nemůžeme vystavit dobropis, tzn. že přijdeme o DPH, které již bylo odvedeno z vystavených faktur. (lze řešit tak, že promineme nájemné ve výši ZD). Pokud bychom řešili snížení nájemného prostřednictvím slevy - rozhoduje o slevě rada nebo zastupitelstvo (tak jak je tomu u prominutí) ? Je zde nutné uzavření dohody k nájemní smlouvě (dodatku?) nebo může být pouze schváleno usnesení, že byla poskytnuta zpětně sleva na nájemném ve výši např. 80 % a na základě tohoto usnesení vystavit daňový opravný doklad? Může být sleva i ve výši 100 % ? Ministerstvo vnitra ve svém stanovisku k možnostem obcí dočasně snížit nájemné vybírané z obecního majetku připouští vlastně jen dvě varianty - dočasné snížení nájemného dohodou a prominutí dluhu. Možnost slevy tam není zmíněna.
Dále bychom se rádi zeptali znovu na rozdávání roušek, teď z pohledu DPH. Část zakoupených roušek jsme měli pro vlastní zaměstnance, tzn. dle metodické pomůcky MF k účtování některých zásob budeme účtovat způsobem dle bodu I - úplatné pořízení OOP pro zaměstnance samotné VÚJ. Další část zakoupených roušek jsme rozdali občanům a lékařům působícím v našem městě - účtovali jsme dle uvedené metodiky - bod II B. V úvodu této metodiky se uvádí, že v případě rozdávání roušek se nejedná o dar ani o dotaci, ale Rozhodnutím o prominutí daně, který je prominuta daň z přidané hodnoty se promíjí daň z bezúplatného dodání zboží uvedeném v čl. I, tzn. i roušek. Myslíme si správně, že pokud jsme neuplatňovali z nákupu roušek na vstupu DPH, při darování roušek občanům, nemusím odvádět DPH, tzn. neřídím se rozhodnutím o prominutí daně? Nejedná se tak o „fikci dodání zboží“.
Nyní jsme jako město v souvislosti s otevřením škol objednali roušky a ozónové generátory pro naše tři příspěvkové organizace. Ozónové generátory darovací smlouvou darujeme samotným příspěvkovým organizacím., které si je následně vloží do majetku. Jak to prosím bude v případě roušek? Kč. Máme je rovněž předat prostřednictvím darovacích smluv, které schválí RM? Školy a školky budou roušky používat pro svoje zaměstnance a děti. Dle metodiky MV budou tedy roušky rozdělovat při účtování dle způsobu III 1) pro zaměstnance a dle způsobu IV. B pro žáky ? (to vše u způsobu účtování zásob A).
Moc děkujeme za odpověď.
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Dobrý den, potřebovala bych se zeptat, jak zaúčtovat prodej cenných papírů, resp. výnos z nich (akcie České spořitelny a.s.), které ale byly prodané již v listopadu 2018 a obec se o tom dozvěděla až teď. Od roku 2011 k tomuto případu existoval účet u Fio banky, založený na základě komisionářské smlouvy z titulu obchodování s CP. V roce 2014 se změnilo komplet celé zastupitelstvo obce, v předávacím protokolu o tom není vůbec zmínka, i když nominální hodnota akcií byla vedena na účtu 069. Jakým způsobem teď tuto chybu napravit? Účetně to patřilo do výnosů roku 2018.
Předem děkuji za odpověď.
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Dobrý den,
prosím o pomoc s účtováním i DPH.
Vlastníme sběrný dvůr. Máme drtičku i třídičku stavební sutě. Za to, že fyzické osoby S IČ i bez IČ a firmy budou u nás odpad odkládat, nám budou platit. Zastupitelé chtějí prodávat stavební suť občanům i firmám. Moje dotazy:
1. Zastupitelé sami určí cenu, za kterou se bude suť na SD ukládat?
2. ZO sami určí cenu, za kterou se bude suť prodávat?
3. Tyto dvě činnosti (odběr a prodej suti) jsou ekonomická činnost?
4. Na základě příjemek a výdejek budou vystavovány faktury. Prosím o radu, jak účtovat. Především s rozpočtovou skladbou.
4. My jsme plátci DPH. Jak účtovat DPH v případě fyzických, právnických osob v tuzemsku i EU? Je u nás možné, že budeme obchodovat se Slovenskem.
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Dobrý den,
obec provádí rekonstrukci zasedací místnosti ( nová elektrika, klimatizace, jednací stůl, archivační skříňky, kuchyňka, lavice pod okny, přepážky se skleněnými výplněmi, osvětlení, podlaha, doprava a montáž . Rozpočet zhruba 500 000 Kč s DPH Zasedací místnost slouží k zasedání ZO, ale je možné jí i pronajmout ( př. Přednášky – zatím za poslední čtyři roky žádný pronájem).
Nejprve k účtování. Ceny viz. příloha, ceny jsou bez DPH.
1.Jednací stůl, archivační skříňky, lavice pod oknem, sedací nábytek budu účtovat jako DDHM. Nebude PDP
2. Kuchyňka, přepážky se skleněnými výplněmi, osvětlení , podlaha, klimatizace, elek.rozvody – technické zhodnocení budovy OÚ - bude PDP
Je to správně?
Můžu faktury uplatnit kráceným koeficientem? ( poměrná výše DPH (podíl) je pro rok 2020 vypočítán daňovým poradcem 56% V příloze Vám zasílám fakturu na klimatizaci. Faktura za plošinu, která byla použita při instalaci klimatizace, zašlou zvlášť. Prosím o zaúčtování. Máme program KEO.
Děkuji za pomoc
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Acha obec účtuje s.r.o.
Na hlinách 1786/16, 18200 Praha 8
IČ: 27493091, DIČ: CZ27493091
Číslo účtu (úhrada registrací a kurzů): 2600160912/2010
Číslo účtu (úhrada publikací): 2500160931/2010
Vzdělávací instituce akreditovaná u MV ČR podle zákona č. 312/2002 Sb., č. akreditace AK/I-5/2018
Společnost je vedená v OR Městský soud v Praze, oddíl C, vložka 161619. Společnost je plátcem DPH od 1. 4. 2007
(preferujeme e-mailový kontakt)
Odborná pomoc
Ing. Ivana Schneiderová
Ing. Zdeněk Nejezchleb
Bc. Klára Vavrišinová
Kateřina Hudečková