Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pokud chcete mít přístup ke všem odpovědím na dotazy nebo posílat vlastní dotazy, je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Hledanému výrazu RES odpovídá celkem 1967 dotazů:
Dobrý den, prosím o váš názor při rekonstrukci kuchyně MŠ (PO obce).
Kuchyň nevyhovovala hygienickým normám (stanovisko okresní hyg.stanice). Bude zde nové výdejní okénko, obložení stěn se zvýšilo, snižují se stropy, nové podlahy, nová kuchyňská linka v novém rozvržení, nové spotřebiče.
Mám tyto faktury:
zpracování posouzení kuchyně MŠ 12 744,00 Kč
vnitřní rekonstr. kuchyně MŠ Veselí- stavební práce 120 000,00 Kč
digestoř MŠ 10 875,00 Kč
lednice MŠ 3 739,00 Kč
kuchyň MŠ - sanita, bojler 44 661,00 Kč
MŠ kuchyň - elektroinstalační práce 84 213,00 Kč
vnitřní rekonstr. kuchyně MŠ Veselí - stavební práce 83 350,00 Kč
MŠ kuchyň gastronomická zařízení (linka,regály,skříňky,baterie,dřez..) 382 966,21 Kč
Mohu vše evidovat na 042 a poté zařadit jako celek včetně spotřebičů jako "kuchyň MŠ" na 018?
Nebo mám dát elektroinstalaci na opravy (již v MŠ byla), spotřebiče zařadit samostatně a zbylou část jako TZ budovy?
A prosím o radu ohledně správného znění faktury při opravě chodníků, dodavatel napsal "rekonstrukce", musíme znění faktury nechat opravit nebo můžeme nechat při účtování na 511/231 xxxx 5171?
Děkuji
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Dobrý den, jsem nějak zamotaná z novely DPH - zaokrouhlování na celé koruny a proto se raději ptám. Znamená to tedy, že nesmím zaokrouhlovat vypočtenou daň na celé koruny? Např. budu mít ZD 556,- Daň 21% 116,76 - celkem 672,76. Když ale zaokrouhlím celkovou částku na 673 Kč mám přidat rozdíl 0,24 k ZD tj. 556,24? A jak je to u PDP kdy ZD je na celé koruny a daň mně vychází na haléře? Budu tedy v daňovém přiznání i v kontrolním hlášení uvádět všechny částky na haléře? Doposud jsem vše uváděla na celé koruny. Děkuji za odpověď.
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Obec vyhlásila záměr na směnu pozemků se soukromou osobou.
Obecní pozemky jsou dva (ostatní plocha) za hodnotu 20 894,- Kč. Pozemky soukromé osoby jsou tři ( dva pozemky ostatní plocha, jeden pozemek zastavěná plocha a nádvoří výměra 10 m2 ) cena celkem 61 000,- Kč. Dále na pozemku soukromé osoby vázne břemene elektrického zemního kabelu oceněné částku 3 000,- Kč, která snižuje hodnotu pozemku. Obec bude tedy soukromé osobě doplácet 37 106,- Kč. Jsme plátci DPH. Projeví se tato směna nějak ohledně DPH. Jak prosím správně zaúčtovat.
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Máme několik lesů ve společném vlastnictví s jinou obcí, každá má jednu ideální polovinu. OLH požádal o poskytnutí finančního příspěvku na obnovu lesních porostů. Na základě plné moci starosty sousední obce podal jednu žádost na naši obec s tím, že 50% přijaté dotace převedu na účet sousední obce. Nyní nám dotace přišla, prosím, jak zaúčtuji přijatou dotaci a hlavně tu část (50%), kterou pošlu sousední obci. Děkuji
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Město má budovu, kde prostory pronajímá pro prodejnu, kadeřnictví, kosmetiku a dva byty. Pronájmy jsou osvobozené od DPH - neplátci DPH. V přízemí je ještě infocentrum, to provozuje město. Nyní v přízemí, kde byla prodejna, se bude provádět rekonstrukce na ordinaci praktického lékaře. Ordinace bude vybavena nábytkem. Takto zrekonstruované prostory budeme pronajímat lékaři. Náklady na rekonstrukci budou kolem 1 mil. Kč. Budeme si moci uplatnit odpočet DPH u stavebních pracích? Nájem prostor lékaři bude osvobozený, u nájmu vybavení ordinaci bude sazba 21% DPH a jak to bude u energií? Děkuji.
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Dobrý den,
obracím se na Vás ještě jednou s dotazem ohledně investice/neinvestice, již jednou jsem konzultovala s paní Schneiderovou, viz její odpovědi tučné, červené komentáře jsou nyní aktuální od projektanta, s paní Schneiderovou jsem konzultovala při žádosti o dotaci, nyní se již má realizovat a nahlásit, co bude investice/neinvestice, vše bude jedna akce (respektive smlouva o dílo), v žádosti jsme původně některé částky rozkličovali jako investiční a neinvestiční, nyní můžeme ještě opravit a bylo by jednodušší dát celou akci jako investici, tak bych chtěla poradit, zda je to reálné, vypadá to, že by problém mohl být jen u té podlahy a dveří viz níže.
1.obnova kulturního domu:
-výměna oken a dveří oprava-neinvestiční - pouhá výměna je oprava, může se změnit i materiál např. ze dřeva plast či naopak, TZ by to bylo, jek kdyby se nějak změnily parametry - např. stavební otvor, tedy i velikost okna, popř. počet skel, pak je argument zateplení, koukala jsem do přílohy, že budete mít v oknech trojsklo, to tam asi předtím nebylo, takže tady by to pak bylo spíše to TZ, i dveře asi budou zateplenější, když budou mít dvojsklo
►okna budou sice ve stejné velikosti, ale budou mít zcela jiné tepelně izolační parametry z hlediska zasklení, ale také z hlediska samotného rámu okna a bude se jednat o okna s jedním rámem, ne o kastlová, která jsou tam dnes. A trojsklo tam dnes není, jsou tam kastlová okna vždy s jednoduchým zasklením, myslím, že by to mohla být investice
-nový otopný systém - investiční - v technologickém popisu se píše, že dojde ke změně na plynové topení, takže i ke změně topného média, pak to TZ je, ale původní kotel na uhlí tam zůstane ponechán, jestli jsem to dobře pročetla, tak se demontují současné rozvody a radiátory a udělají se nové k novým plynovým kotlům, na které se napojí i stávající kotel, pak by to mělo být TZ
►souhlas s investicí
-oprava prostor-výměna podlahy, obložení, omítky-oprava-neinvestiční - tady to podle popisu v příloze vypadá na opravu - uvedení do původního stavu, jediné, co by bylo TZ, je ten akustický obklad, který tam dříve nebyl, ten ale uvádíte níže u stropu, takže jinak ta oprava přísálí souhlas s neinvesticí
►souhlas s neinvesticí
-žaluzie a zatemňovací rolety, stropní podhledy a svítidla + akustické obklady– investiční dotace
►souhlas s investicí
souhlas
-výměna silových, světelných a datových rozvodů-oprava-neinvestiční dotace - pokud je to jen výměna, nikoliv nějaké rozšiřování, což podle přílohy tak vypadá, pak souhlas s opravou
►datové kabely dnes v přísálí nejsou, takže budou provedeny nově, myslím, že by to mohla být investice.
►silové kabely budou provedeny nově, bude provedeno nové umístění vývodů pro světla, zásuvky a vývod pro napojení diaprojektoru a plátna, napojení bude až z rozvaděče, aby se do systému při další rekonstrukce KD nemuselo zasahovat, kdyby to šlo dát do investice, bylo by to asi lepší, dalo by se to tam vč. osvětlení a datové sítě.
-výměna dvoukřídlých dveří oddělující sál od přísálí za skládací dveře-investiční dotace - tady bych to viděla spíše na opravu, tedy neinvestici, analogicky jako se to posuzuje u oken,asi budou stejně velké, tak se asi jinak parametry moc nemění, jen materiál
►tady nevím, nové dveře budou sice ve stávajících otvorech, ale budou mít odlošný systém otevírání – dnes jsou tam dvoukřídlé otevíravé, my budeme mít dvoukřídlé skládací (každé křídlo ze dvou částí). Takže systém zárubně, kování i konstrukce dveří bude odlišná od stávajícího stavu.
Příloha č.8 – Technologický postup realizace akce
Projekt: Obnova kulturního domu v Soběchlebích
Akce řeší opravy a udržovací práce, které je možné provést bez jakéhokoli opatření stavebního úřadu.
V rámci akce budou vyměněny všechny fasádní výplně okenních a dveřních výplní otvorů (v rámci prostor celého kulturního domu). Výplně okenní budou provedeny z plastových okenních výplní s izolačním trojsklem. Vstupní dveře z venkovního prostoru do KD a vstupní dveře v zádveří budou provedeny z hliníkových profilů s izolačním dvojsklem. Výplně okenních otvorů budou provedeny vč. výměny oplechování venkovních parapetů (pozinkovaná poplastovaný plech) a dále výměny vnitřních parapetů (vnitřní parapetní desky) vč. zednického zapravení.
Dále bude proveden nový systém vytápění prostoru KD. Stávající vytápění KD je ústřední s nuceným oběhem topné a vratné vody. Zdrojem tepla je stacionární litinový článkový kotel na tuhá paliva v prostoru kotelny v 1PP. Stávající topný systém /potrubní rozvody, radiátory/ bude demontován. Ponechán bude pouze stávající kotel na tuhá paliva jako možná varianta vytápění. Nový zdroj tepla bude plynová kaskáda dvou závěsných plynových kondenzačních kotlů o výkonu 2x42 kW. Tento nový zdroj tepla bude instalován ve 2.NP v rohu místnosti klubovny. Plynové kotle budou odkouřeny každý zvlášť svými koaxiály přes obvodovou zeď a dále svisle nahoru nad střechu objektu do venkovního prostoru. Pro propojení obou systémů /nová plynová kaskáda a stávající kotel na tuhá paliva/ se kotlový okruh od plynové kaskády přivede do prostoru stávající kotelny do 1.PP. Zde bude instalován hydraulický vyrovnávač tlaku, za ním pak sdružený rozdělovač a sběrač se třemi topnými okruhy. Na tento rozdělovač a sběrač bude rovněž napojeno i výstupní potrubí od původního kotle na TP. Systém vytápění bude rozdělen do tří samostatných topných okruhů - TO č.1 – Sál, TO č.2 - Přísálí + peklo a TO č.3 - Klubovna ve 2.NP. Tyto tři samostatné topné okruhy budou tvořeny potrubím z Cu, otopná tělesa budou desková s termostatickými ventily a hlavicemi. Předpokládaný instalovaný výkon otopných těles činí 78 kW. Centrální řízení na jednotlivých okruzích bude pomocí prostorových termostatů v jednotlivých referenčních místnostech. Součástí systému vytápění bude realizace systému měření a regulace pro správnou regulaci teplot jednotlivých prostor.
Dále bude řešena kompletní oprava prostor přísálí, kde bude řešena výměna stávajících vrstev podlahy (vlysová podlaha bude nahrazena novou z dubových mozaikových vlysů) vč. osazení hliníkových přechodových lišt. Dále bude provedeno odstranění stávajících PVC obkladů stěn a částečně odstranění stávajících štukových omítek a jejich nahrazení novými štukovými omítkami, novými dřevěnými obklady stěn a otopných těles. Část stěn bude opatřena akustickým SDK obkladem z hlediska zajištění vhodné akustické pohody. Součástí dodávky bude osazení svislých látkových žaluzií na okenní otvory v prostoru přísálí a dále osazení zatemňovacích rolet na okenní otvory přísálí. Strop bude opatřen stropním podhledem s osazením svítidel. Součástí opravy přísálí bude výměna veškerých silových, světelných a datových rozvodů v tomto prostoru. Dále v rámci opravy prostoru přísálí bude provedena výměna výplní otvorů mezi přísálím a sálem, kdy stávající otevíravé dvoukřídlé dveře budou odstraněny a nahrazeny dóza skládacími dveřmi vždy s dvěma skládacími křídly. Dále budou vyměněny stávající dveře z přísálí do prostoru předsálí.
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Od 1.9. se podle OZV navýšil poplatek za odpady o 100%. Bude účtování stejné? Předpis 315/606 a úhrada 231/1337//315 nebo se sankce účtují jinak?
V květnu 2017 jsme obdrželi fakturu za plynofikaci v režimu PDP , kde jsme DPH neuplatnili - i když jsme mohli a ještě to za pomocí daňové poradkyně uděláme. Na faktuře - posílám i mailem - je vyznačeno zádržné 10% , které jsme přehlídli a fakturu zavedli do systému bez něj. V daňovém přiznání i kontrolním hlášení ji tedy máme chybně / o 10% nižší/ . Dodavatel uvedl správné částky /systém dosud nerozpoznal/. V inventurách nám 10% chybí na 321. Dodavatel se nyní ozval, že ještě chybí doplatit ač nám při inventuře pohledávek tuto částku nesdělil. Prosím o radu jak opravit celé účtování abych zádržné mohla zaplatit, protože práce provedena byla.
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Dobrý den chtěla bych se zeptat: Od krajského úřadu Stř. kraje jsme obdrželi darovací smlouvu na pozemky. Stačí když zaúčtuji 031/401? Myslím si, že předpis na dar není nutný ale raději se informuji. Zapisuji až v den zavkladování?
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Dobrý den,
již od r. 2017 vedeme nedokončenou investici na výstavbu chodníku v obci. V průběhu roku 2018 jsme požádali o dotaci a koncem roku 2018 jsme věděli, že dotaci dostaneme. Její avizovanou výši jsme zařadili do rozpočtu r. 2019, který byl schválen zastupitelstvem. Rozhodnutí o přidělení dotace jsme dostali letos v dubnu. Financování je ex post.
Výše uznatelných nákladů za rok 2017 je 81 070,--, za rok 2018 je to 79 430,--, za rok 2019 2 658 408,70. Celková výše investice převedená do majetku je 3 123 429,70 Kč, do majetku zařazeno po kolaudaci stavby v 9/2019. Dotace z MV (evropské fondy) ve výši 2 677 964,50 nám byla připsána na účet v září letošního roku.
Doposud jsem účtovala takto: ned. investice (vlastně veškeré faktury týkající se akce) 042/321. Předpis dotace v září letošního roku 346/672, příjem dotace na účet 231/346, pol. 4216, ÚZ 17969. Nyní potřebuji opravit výdaje na skutečnost, a to "přerozdělit" výši dotace na podíl obce a podíl MV, resp. evropských fondů v jednotlivých fakturách. Uznatelné výdaje z minulých let už asi do přidělené dotace nezaúčtuju nebo ano? Netuším, jak či jakým poměrem rozúčtovat letošní výdaje na dotaci a podíl obce. Procentuelně? Poměrnou částí? A pak: mám udělat výpočet jen z uznatelných výdajů nebo z celkových částí faktur? Prosím o radu jak ohledně dosavadního účtování, tak také ohledně dodatečného rozúčtování.
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Dobrý den paní Schneiderová,29.6.2015 jsme pomocí dotace z ROP vybavili odborné učebny v základní škole. ROP trval na tom, že každá třída musí být zařazena jako celek na účet 022. Udržitelnost projektu byla 5 let. Škola s tím byla seznámena, ale teď při poslední kontrole ROP zjistil, že škola vyřadila bez našeho vědomí řídící jednotku v hodnotě 17.061Kč. Aby se dotace nemusela vracet, musí se řídící jednotka nahradit novou. Ŕídící jednotka se ale musí objednat v zahraničí a bude mít větší hodnotu. ROP chce vidět pohyb na kartě majetku.Pořizovací hodnota je 105.366,80Kč, oprávky k 31.12.2018 jsou 46.100Kč a zůstatková hodnota je 59.266,80Kč. Já musím celou kartu vyřadit a znova zařadit bez řídící jednotky. Vyřazovat ji budu k 18.9.2019. Dopočítám tedy odpisy za 9 měsíců, což je 9.878,22Kč. Zůstatková hodnota bude 49.388,58Kč účet 551/082 a pořízovací hodnota 082/022. Dopočítám dotaci za 9 měsíců a naúčtuji 403/672. V jaké pořizovací hodnotě kartu opět ještě ten den zařadím a s jakou výší dotace?
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Dobrý den,
prosím o radu jak správně zaúčtovat finanční výpomoc zaměstnanci obce, který se ocitl ve složité životní situaci. Jedná se o finanční dar ve výši 15.000 Kč ze sociálního fondu obce (podle vnitřní směrnice k používání sociální fondu).
Můžu účtovat takto?
419 xxx / 548 xxx
Platba:
D z účtu SF 236 xxx 6171 5492
MD asi 543 xxx
Je to tak správně?
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Dobrý den, prosím o radu ohledně účtování. Z MMR - Podpora rozvoje regionů máme dotaci na rekonstrukci KD v obci, resp.sociálního zařízení a rekonstrukci kaple - výměna střešního pláště. U KD se jedná se o odstranění nenosných příček pro úpravu dispoz. řešení včetně obkladů stěn, odstfanění podlah pro vybudování nových odpadů, nové podlahy, nové dělící příčky včetně rozvodů, opravy omítek, nové obklady a dlažby, dveře, instalace a kompletace zařizovacíh předmětů. U kaple dojde k výměně střechy, kde původní krytinu plech nahradí břidlice (demontáž původní střechy, lešení, ošetření krovu, nové bednění, klempířské práce, nový hromosvod, zapravení říms a fasádních prvků vč. oprav a uklid staveniště). Jedná se v obou případech o technické zhodnocení? Finance obdržíme až po vyúčtování a schválení, tedy v příštím roce 2020. Nyní jsem účtovala do podrozvahy 915 810/999 915 obě dotace. Děkuji za pomoc, ještě jsem s dotacemi neúčtovala a jsem tedy velmi nervozni kvůli možné chybě. Přeji krásny den.
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Po 20 letech prodáváme byty, které byly pořízeny i z dotace FRB. Dosud existuje nájemní smlouva s budoucím kupujícím, který byt užívá a smlouva o smlouvě budoucí, která stanoví, že nájemce si byt odkoupí po uplynutí 20-ti let od kolaudačního rozhodnutí. Ve smlouvě o budoucí kupní smlouvě je vyčíslena dohodnutá kupní cena. Chystáme kupní smlouvu k prodeji a ptám se: Bude prodej tohoto majetku dle kupní smlouvy sepsané po 1.4.2019 běžnou ekonomickou činnost obce a vstupuje do koeficientu podle § 76 zákona o DPH, popř. u obcí, které nejsou plátci DPH do obratu? Posuzuji tak dle vyjádření MF k dotazu SMO dne 10.4.2019 V tomto případě (20 let od kolaudace) bude prodej obcí, která je plátcem, osvobozen od DPH dle § 56 odst. 3a) zákona 235/2004 o DPH.
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Dobrý den, máme obecní restauraci. Chci se zeptat přijímáme platby kartou – které se každý měsíc spárují s předpisem. Teď se mi ale stalo, že zákazník zaplatil kartou víc než byla vystavená účtenka- částka navíc myšleno jako spropitné. Jak o tomto spropitném účtovat na 602? a rozpočtově na 2111? Musím tu částku spropitného dodanit? Četla jsem, když zákazník chce dát sám spropitné – tak se danit nemusí. Spropitné bude restaurace, nebudeme dál předávat zaměstnancovi, protože to byla jen ojedinělá situace.
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
V roce 2017-2018 obec provedla rekonstrukci části budovy základní školy ve výši asi 10mil. Technické zhodnocení budovy jsme následně v roce 2018 předaly k hospodaření ZŠ. V roce 2019 obec obdržela na tuto akci investiční dotaci ve výši 2 mil. Prosím jak budu o této dotaci účtovat a jak PO ZŠ, která rekonstrukci odpisuje?
Neregistrovaní uživatelé mají přístup pouze k odpovědím na dotazy odeslané za posledních 6 měsíců. Pro zobrazení odpovědi na tento dotaz je potřeba se registrovat, případně se přihlásit.
Acha obec účtuje s.r.o.
Na hlinách 1786/16, 18200 Praha 8
IČ: 27493091, DIČ: CZ27493091
Číslo účtu (úhrada registrací a kurzů): 2600160912/2010
Číslo účtu (úhrada publikací): 2500160931/2010
Vzdělávací instituce akreditovaná u MV ČR podle zákona č. 312/2002 Sb., č. akreditace AK/I-5/2018
Společnost je vedená v OR Městský soud v Praze, oddíl C, vložka 161619. Společnost je plátcem DPH od 1. 4. 2007
(preferujeme e-mailový kontakt)
Odborná pomoc
Ing. Ivana Schneiderová
Ing. Zdeněk Nejezchleb
Bc. Klára Vavrišinová
Kateřina Hudečková