Obec účtuje - Vše o účetnictví obcí

Elektronická kniha — ke stáhnutí ihned po obdržení úhrady.

Účetní souvztažnosti ÚSC část: Pohledávky, výnosy, příjmy

Účetní souvztažnosti ÚSC část: Pohledávky, výnosy, příjmy

Ing. Ivana Schneiderová, Bc. Klára Vavrišinová, Ing. Zdeněk Nejezchleb

Zaúčtování účetních případů příjmů na obcích (ÚSC) s výklady a s rozpočtovou skladbou, snadné vyhledávání.

Vydání

Březen 2022

Typ

Elektronická

Cena

700 Kč

Objednat publikaci

Popis

Jedná se o účetní souvztažnosti v souvislosti s příjmy ÚSC na účetních případech z praxe. Příklady jsou řazeny dle položek rozpočtové skladby. Příklady jsou zpracovány do tzv. karet, kde karta obsahuje příklad souvztažnosti, případně výklad k zaúčtování, varianty zaúčtování, dále u úhrad i volbu položky rozpočtové skladby a případně výklad k položkám. V některých příkladech je upozornění i na daňovou problematiku.  E kniha č. 1 má 52 stran příkladů).  Obsahem E knihy jsou transfery jen v základu, transferům přijatým i poskytnutým ve vazbě na ČÚS 703 se věnuje E kniha Transfery - nabízena samostatně. 

S obsahem - seznamem příkladů všech E knih se můžete seznámit v neplacené sekci dokumentů ke stažení na www.obecuctuje.cz (https://www.obecuctuje.cz/dokumenty/1835/stahnout).

S touto E knihou je dodávána i E kniha Finance a převody. Jedná se o souvztažnosti používané při převodech mezi účty a pokladnami v rámci jedné účetní jednotky, o příklady na účtování zálohové a oddělené pokladny a o vybrané příklady účtování na položkách třídy 8  Financování včetně základních příkladů k finančnímu majetku (E kniha č. 8 celkem 26 stran příkladů), příklady jsou zpracovány včetně použití položek rozpočtové skladby.

Ukázky z knihy

Okruh témat

  • předpisy pohledávek a výnosů s výkladem k postupům
  • zaúčtování příjmů včetně RS s výkladem k RS
  • zaúčtování splátek půjček 
  • převody mezi běžnými účty
  • pokladna zálohová a oddělená
  • úvěry, řízení likvidity

Elektronická publikace

Jedná se o elektronickou knihu (zaslané dokumenty - nepotřebujete "čtečku"), po objednání se automaticky odešle na mail uvedený při objednávce potvrzení s proforma fakturou.  Je možné si najednou objednat více E knih. Po uhrazení proforma faktury obdržíte cca do 3 hodin od úhrady na e-mailovou adresu odkaz na úložiště, odkud si knihu (a případně další materiály) stáhnete v elektronické podobě. Soubory souvztažností budou zasílány vždy ve formátu doc (word) a ve formátu pdf (k zajištění formátování). Indexy SU (přehled účtů SUO s uvedením č. karet, na kterých je účet použit) a Index položek (přehled položek RS s uvedením čísel karet, na kterých je položka použita) jsou ve formátu xlsx (excel). Indexy jsou stejné pro všechny E knihy. 

Materiály jsou určeny pouze pro Vaši účetní jednotku a je zakázáno je dále šířit. 

Magistráty, MČ, města – důležité upozornění!

  • Při vyplnění objednávky zvolte mailovou adresu, kam bude možné zasílat i případná doplnění nebo aktualizace zakoupených E knih, aby byla zajištěna distribuce pro všechny pracovníky, kteří se zakoupenými souvztažnostmi pracují. 
  • Pro účetní jednotku města nebo obce stačí zakoupit pouze jednu E knihu, není však povoleno ji zakoupit i pro všechny městské části (Brno, Ostrava, Pardubice, Plzeň).

Návrh a tvorba webu