Obec účtuje - Vše o účetnictví obcí

Elektronická kniha — ke stáhnutí ihned po obdržení úhrady.

Účetní souvztažnosti ÚSC č. 3 - Časové rozlišení

Účetní souvztažnosti ÚSC č.  3 - Časové rozlišení

Ing. Ivana Schneiderová, Bc. Klára Vavrišinová, Ing. Zdeněk Nejezchleb

Účetní souvztažnosti ÚSC na použití účtů 381,383,384,385,388,389, tj. účty časového rozlišení

Vydání

Březen 2022

Typ

Elektronická

Cena

350 Kč

Objednat publikaci

Popis

Jedná se o účetní souvztažnosti uváděné na příkladech z praxe ÚSC s použitím účtů časového rozlišení. Příklady jsou zpracovány do tzv. karet, kde karta obsahuje příklad souvztažnosti, případně výklad k zaúčtování, varianty zaúčtování, dále u úhrad i volbu položky rozpočtové skladby a případně výklad k položkám.  E kniha č. 3 má 36 stran příkladů.  

S obsahem - seznamem příkladů všech E knih se můžete seznámit v neplacené sekci dokumentů ke stažení na www.obecuctuje.cz (https://www.obecuctuje.cz/dokumenty/1835/stahnout).

Ukázky z knihy

Okruh témat

  • příklady na použití výnosů a nákladů příštích období 
  • účtování dohad aktivních a pasivních 
  • faktury na přelomu roku 

Komu je kniha určena

Začínající i pokročilé účetní obce, DSO, kraje, pro kontrolory z krajů a auditory.

Elektronická publikace

Jedná se o elektronickou knihu, po objednání se automaticky odešle na mail uvedený při objednávce potvrzení s proforma fakturou.  Je možné si najednou objednat více E knih. Po uhrazení proforma faktury obdržíte cca do 3 hodin od úhrady na e-mailovou adresu odkaz na úložiště, odkud si knihu (a případně další materiály) stáhnete v elektronické podobě. Soubory souvztažností budou zasílány vždy ve formátu doc (word) a ve formátu pdf (k zajištění formátování). Indexy SU (přehled účtů SUO s uvedením č. karet, na kterých je účet použit) a Index položek (přehled položek RS s uvedením čísel karet, na kterých je položka použita) jsou ve formátu xlsx (excel). Indexy jsou stejné pro všechny E knihy. 

Materiály jsou určeny pouze pro Vaši účetní jednotku a je zakázáno je dále šířit. 

Magistráty, MČ, města – důležité upozornění!

  • Při vyplnění objednávky zvolte mailovou adresu, kam bude možné zasílat i případná doplnění nebo aktualizace zakoupených E knih, aby byla zajištěna distribuce pro všechny pracovníky, kteří se zakoupenými souvztažnostmi pracují. 
  • Pro účetní jednotku města nebo obce stačí zakoupit pouze jednu E knihu, není však povoleno ji zakoupit i pro všechny městské části (Brno, Ostrava, Pardubice, Plzeň).

    Návrh a tvorba webu