DPH v podmínkách ÚSC, aktuál. problematika (novela zákona 2019)

Obsazený termín! Tento kurz již není možné objednat.

30/4 2019 Brno

Kurz zaměřený na problematiku DPH u územních samosprávných celků. Pozornost bude věnována dopadu novelizace zákona o DPH s účinností od 1. 4. 2019 na jednotlivé oblasti činnosti USC.

Kurz je akreditován pro úředníky a vedoucí úředníky ÚSC.

Vzdělávací instituce Acha obec účtuje má podepsanou spolupráci s KACR v oblasti uznávání školení v rámci systému kontinuálního profesního vzdělávání auditorů

 • Čas 9-15
 • Cena 1 750,00 Kč za osobu*
 • Akreditace AK/PV-222/2018, AK/VE-130/2018

* osvobozeno od DPH

Místo

Hotel Avanti, ul. Střední 61. Kongresový sál v 1. patře

Doprava

Bus č. 67 - zastávka Sportovní

Tramvaj č. 1,6,7 - zastávka Hrnčířská

Kontakty

Michaela Tuháčková
Mobil: 725 571 504
E-mail: michaela@obecuctuje.cz

Daniela Maroušková
Mobil: 725 571 506
E-mail: daniela@obecuctuje.cz

Komu je kurz určen

Úředníkům a vedoucím úředníkům ÚSC, účetním a ekonomům ÚSC. Pro účast na kurzu předpokládáme alespoň základní znalosti fungování DPH u ÚSC (kurz není vhodný pro úplné začátečníky).

Cíl kurzu

 1. Detailní seznámení se s novelizacemi DPH, které nabyly účinnosti v roce 2019 se zaměřením na problematiku USC
 2. Problémy řešené v roce 2018 a v 1Q/2019 s MFČR a GFŘ v oblasti DPH (včetně informací z projednávání připomínek k novele) – dopady na zdaňování u USC

Program

Kurz se koná od 9.00-15.00 (delší časová dotace kvůli části věnované novelám), od 9.00-14.00 program v rámci akreditovaného kurzu, 15.00-16.00 řešení konkrétních dotazů, příklady z praxe, diskuze.

 • Legislativní východiska a novinky v oblasti DPH (přehled jednotlivých novel, jejichž účinnost by měla nastat v průběhu roku 2019, změny sazeb daně)
 • Rozdělení činností z pohledu DPH u USC (s důrazem na problematiku charakteristiky úplaty, postavení dotací, poukazy …)
 • Obrat pro DPH, registrace (změny ve stanovení obratu)
 • Přenesená daňová povinnost (změny vyvolané novelou zákona)
 • Daňová přiznání a hlášení (potenciální změny ve vazbě na změny týkající se oprav daně, základ daně)
 • DPH u nájemních vztahů (změny ve vazbě na novelu zákona)
 • DPH u převodu nemovitostí (včetně problematiky DUZP)
 • Ostatní (změny týkající se odpočtů DPH, aktuální judikatura NSS a ESD)

Lektor

Ing. Zdeněk Nejezchleb

 • auditor
 • lektor akreditovaných programů pro ÚSC
 • odborník ÚSC a daňová problematika ÚSC

Podmínky účasti

Platbu prosím poukazujte na účet č. 2600160912/2010, k.s. 308, V.S. je číslo vaší objednávky - pokyny k platbě (proforma fakturu) obdržíte v Potvrzení vaší objednávky v e-mailové zprávě. Daňový doklad obdržíte e-mailem po připsání platby na náš účet. V případě nedoručení potvrzení či dokladu prosíme o kontrolu složky Nevyžádaná pošta ve vaší e-mailové schránce. (Registrovaní uživatelé si mohou po přihlášení na www.obecuctuje.cz daňový doklad stáhnout v záložce "Moje objednávky" v sekci "Můj účet").

Na kurzu obdrží účastníci pracovní materiál zpracovaný lektorem/lektorkou a malé občerstvení. Osvědčení o absolvování akreditovaného programu obdrží účastníci, kteří jsou úředníky, případně vedoucími úředníky podle dle § 2 odst. 4 zákona o úřednících (č. 312/2002 Sb.). Tuto informaci prosím vyplňte v objednávce kurzu. Účastníci, kteří nejsou úředníky, obdrží Potvrzení o absolvování kurzu.

Účastnický poplatek vracíme pouze v případě, že vaše neúčast bude oznámena před datem uzávěrky (4 pracovní dny před konáním semináře).

Prezence účastníků proběhne od 8:30-9:00 hodin.

Pořádající agentura si vyhrazuje právo možné změny data konání a eventuelní zrušení kurzu z organizačních důvodů. Všichni přihlášení zájemci by pak byli informováni.

Těšíme se na setkání s vámi.