Daňový speciál ÚSC

Volný termín! Tento kurz můžete hned objednat.

15-17/9 2020 Turnov

Daňový speciál pro ÚSC 2020 - mírně až středně pokročilí (základní orientace v problematice vítána, není podmínkou). 

Pro bližší informace si prosím přečtěte Aktualitu pana Ing. Nejezchleba "Kurzy DPH v 1. pololetí 2020" ze 3.2.2020.

 • Cena 5 250,00 Kč za osobu*
 • Akreditace AK/PV-222/2018, AK/VE-130/2018, AK/PV-223/2018, AK/VE-131/2018

* cena zahrnuje 3750,- Kč za akredit.kurz (osvobozeno od DPH) a 1500,- Kč vedlejší náklady(včetně DPH 21%)

Objednat kurz

Místo

Turnov, Výšinka 719

Doprava

Kontakty

Michaela Tuháčková
Mobil: 725 571 504
E-mail: michaela@obecuctuje.cz

Daniela Maroušková
Mobil: 725 571 506
E-mail: daniela@obecuctuje.cz

Komu je kurz určen

Úředníkům a vedoucím úředníkům ÚSC,  zejména začínajícím a mírně pokročilým účetním, ekonomům a specialistům na DPH u  ÚSC.

Vzdělávací instituce Acha obec účtuje má podepsanou spolupráci s KACR v oblasti uznávání školení v rámci systému kontinuálního profesního vzdělávání auditorů.

 

 

Cíl kurzu

Poskytnutí uceleného výkladu k problematice DPH v podmínkách ÚSC s velkým prostorem pro diskutování jednotlivých problémů. Rámcově se také dotkneme ostatních daní.

 

Program

Program kurzu je v rámci akreditovaných programů "Daňový speciál ÚSC" (16 vyučovacích hodin) a "DPH v podmínkách ÚSC, aktuální problematika" (6 vyučovacích hodin).

Program je soustředěn v rámci programů a nad jejich rámec na tato témata: 

1. den 

 • Daň z nabytí nemovitého majetku - informace o vývoji novely zákona, aplikace u ÚSC
 • Daň z příjmů - informace o novele zákona, zejména dopady týkající se možnosti daňového odpisování v PO u svěřeného majetku
 • DPH legislativní stav - rekapitulace základního vývoje novel v oblasti DPH, právní východiska
 • DPH předmět daně, ekonomická činnost - co je předmětem daně, výkon veřejné správy-chápání EU, koordinační výbory či vyjádření finanční správy k problematice (odpady, parkovací stání), osvobozená činnost od DPH v jednotlivých oblastech
 • Místo plnění, vztahy k zahraničí - rámcové seznámení s problematikou DPH ve vztahu k zahraničí (pořizování zboží, služeb)
 • DUZP u jednotlivých typů plnění a řešení specifických případů - stanovení DUZP v jednotlivých případech (poskytnutí služby, převody nemovitostí, diskuse věcná břemena)
 • Základ daně - hlavní x vedlejší plnění, slevy
 • Opravy základu daně, vystavování souvisejících dokladů

2. den

 • Sazby DPH - základní rekapitulace se zaměřením na odpady a stavební činnost
 • DPH a nájemní vztahy - účtování služeb v souvislosti s nájemními vztahy, podmínky pro osvobození od daně
 • DPH a převod nemovitostí - problematika osvobození podle §56, související dopady, vklady majetku (VaK), převody pozemků v podmínkách 2016
 • Odpočty DPH - obecné podmínky pro odpočet daně, druhy odpočtů, poměr, koeficient

3. den

 • Odpočty DPH - vyrovnání odpočtu DPH - §77 a §78
 • Optimalizační projekty ve vazbě na DPH (případně další daně) - typové ukázky největších daňových neefektivit na obcích podle zkušeností a praxe, provozování sportovišť a kulturních zařízení, vztahy k "městským společnostem", ukázky propočtu efektivity fungování Technických služeb, Mětských bytových podniků, nastavení adekvátnosti právní formy

 • Problematika evidence - aktuální situace kolem kontrolního hlášení, vybrané poznatky

Na závěr každého dne, po skončení programu, možnost individuálních konzultací (cca 18.00 - 21.00). Časová dotace je cca o 3 vyučovací hodiny vyšší než akreditované programy. 

Lektor

Ing. Zdeněk Nejezchleb

 • auditor
 • lektor akreditovaných programů pro ÚSC
 • odborník ÚSC a daňová problematika ÚSC

Ubytování

V rámci kurzu je možné ubytování přímo ve školicím středisku Výšinka . Cena za 1 noc 550,- Kč/osoba + poplatek z pobytu 21 Kč/den, snídaně+večeře 200,- Kč/osoba. Minimální počet nocí: 2.

Oběd je zahrnut v ceně za kurz. Podrobné informace k podmínkám a cenám ubytování naleznete v dokumentu 2020 Kurzy Výšinka vícedenní v sekci Neplacené dokumenty. Požadavky na ubytování prosím vyplňte v přihlášce kurzu.

Podmínky účasti

Platbu prosím poukazujte na účet č. 2600160912/2010, k.s. 308, V.S. je číslo vaší objednávky - pokyny k platbě (proforma fakturu) obdržíte v Potvrzení vaší objednávky v e-mailové zprávě. Prosíme o úhradu nejpozději 4 pracovní dny před konáním kurzu.

Daňový doklad obdržíte e-mailem po připsání platby na náš účet. V případě nedoručení potvrzení či dokladu prosíme o kontrolu složky Nevyžádaná pošta ve vaší e-mailové schránce. (Registrovaní uživatelé si mohou po přihlášení na www.obecuctuje.cz daňový doklad stáhnout v záložce "Moje objednávky" v sekci "Můj účet").

Na kurzu obdrží účastníci pracovní materiál zpracovaný lektorem/lektorkou a malé občerstvení. Osvědčení o absolvování akreditovaného programu obdrží účastníci, kteří jsou úředníky, případně vedoucími úředníky podle dle § 2 odst. 4 zákona o úřednících (č. 312/2002 Sb.). Tuto informaci prosím vyplňte v objednávce kurzu. Účastníci, kteří nejsou úředníky, obdrží Potvrzení o absolvování kurzu.

Účastnický poplatek vracíme pouze v případě, že vaše neúčast bude oznámena před datem uzávěrky (4 pracovní dny před konáním semináře).

Prezence účastníků proběhne od 8:30-9:00 hodin.

Pořádající agentura si vyhrazuje právo možné změny data konání a eventuelní zrušení kurzu z organizačních důvodů. Všichni přihlášení zájemci by pak byli informováni.

Těšíme se na setkání s vámi.