Obec účtuje - Vše o účetnictví obcí

Volný termín — na tento kurz se můžete přihlásit.

Konzultační kurz - RS, transfery, Inventarizace, DM

Úterý - pátek 13 - 16. 09. 2022, Turnov

Jedná se o průřezové kurzy na problematiku účetnictví obcí a DM u obcí se zvýhodněnou cenou (4 denní, pobyt je možné i zkrátit na 2-3 dny ) s možností konzultací a s poradenstvím u e-learningových kurzů.

Lektor

Ing. Schneiderová
Ing. Nejezchleb

Čas

09:00 - 14:00

Cena

4 500 Kč/ÚSC
5 445 Kč/ostatní*

Akreditace

Ano viz níže

*
Kurz je osvobozen od DPH dle § 51 zákona o dani z přidané hodnoty bez nároku na odpočet pro ÚSC a DSO. U ostatních subjektů je cena včetně 21% DPH.
Objednat kurz

Místo konání

Výšinka 719, v 1. patře
Výšinka 719, 511 01 Turnov Mapa

Kontakty

Kateřina Hudečková
+420 721 927 966
katerina@obecuctuje.cz

Komu je kurz určen

Pro účetní obcí a měst a rozpočtáře.

Cíl kurzu

Konzultace finanční problematiky na obcích, obecné konzultace dle obsahu akreditovaných e-learningových kurzů. 

Sjednána i možnost konzultace k DPH. 

Program

4 denní kurz kurz na problematiku účetnictví a transfery ÚSC, včetně DPH 

V rámci vypsaného termínu je možné si začátek a délku pobytu  jakkoliv individuálně zvolit. Omezení je jen  v tom, že nejkratší pobyt jsou 2 noci. 

Cena za ubytování je 550 Kč/noc. Kurzy budou bez povinného odběru stravy, je možné zajistit individuálně, vyučtování obcím nejčastěji dle cestovních náhrad pro účastníka kurzu. V okolí hodně restaurací a penzion je vybaven 3 kuchyňkami. 

Přihlášku si podejte přes stránky www.obecuctuje.cz. 

Za EL zvlášť se již nic neplatí, obec by za ně zaplatila 5000 Kč, cena je zvýhodněná. Akreditace bude na 38 hodin vzdělávání. 

Jedná se především o možnost konzultací ze všech oblastí účetnictví obcí , rozpočtové skladby, majetku, vztahy na jiné organizace a je zajištěna i konzultace k daním, především k DPH. 

Lektoři Ing. Ivana Schneiderová a Ing. Zdeněk Nejezchleb budou přítomni na kurzu denně 5-6 hodin dle potřeby konzultací, Ing. Ivana Schneiderová ve dnech ÚT - Pá, Ing. Zdeněk Nejezchleb ve dnech ST- ČT. 

Lektor

Ing. Ivana Schneiderová

  • autorka odborných publíkací (Majetek ÚSC, Účetní reforma, Rozpočtová skladba)
  • auditorka
  • lektorka několika akreditovaných programů
  • specializace účetnictví a problematika obcí

Ing. Zdeněk Nejezchleb

  • auditor
  • lektor akreditovaných programů pro ÚSC
  • odborník ÚSC a daňová problematika ÚSC

Akreditace

Kurz je akreditován pro úředníky a vedoucí úředníky ÚSC. Čísla akreditací: Ano, Ano.

Osvědčení o absolvování akreditovaného programu obdrží účastníci, kteří jsou úředníky, případně vedoucími úředníky podle dle § 2 odst. 4 zákona o úřednících (č. 312/2002 Sb.). Tuto informaci uveďte prosím v objednávce kurzu. Účastníci, kteří nejsou úředníky, obdrží Potvrzení o absolvování kurzu.

"Úředníkem se dle § 2 odst. 4 zákona o úřednících (č. 312/2002 Sb.) rozumí zaměstnanec ÚSC podílející se na výkonu správních činností. Vedoucím úředníkem se rozumí úředník, který je na jednotlivých stupních řízení oprávněn ukládat podřízeným zaměstnancům pracovní úkoly, organizovat, řídit a kontrolovat jejich práci."
 
Vzdělávací instituce Acha obec účtuje má podepsanou spolupráci s KACR v oblasti uznávání školení v rámci systému kontinuálního profesního vzdělávání auditorů.

Ubytování

V rámci kurzu je možné ubytování přímo ve školicím středisku Výšinka . Cena za 1 noc 550,- Kč/osoba. 

Podrobné informace k podmínkám a cenám ubytování naleznete v dokumentu  Kurzy Výšinka vícedenní v sekci Neplacené dokumenty.

Podrobné požadavky na rozsah ubytování prosím zašlete na iva@obecuctuje.cz Prosíme v případě požadavku na ubytování o vyplnění ubytování - tj. zaškrtnout volbu ubytování a vyplnit i čísla OP - usnadní nám to organizaci kurzu (adresa a OP je kvůli ubytovacím poplatkům). 

Budeme se těšit na viděnou 

Podmínky účasti

Odhlásit se je možné 4 dny před konáním kurzu.  

Prezence účastníků proběhne od 8:30-9:00 hodin.

Pořádající agentura si vyhrazuje právo možné změny data konání, případně upravit podmínky protiepidemické při účasti na kurzu dle aktuální situace  a eventuelní zrušení kurzu z organizačních důvodů. Všichni přihlášení zájemci by pak byli informováni, platby vráceny.

Těšíme se na setkání s vámi.

Návrh a tvorba webu