Obec účtuje - Vše o účetnictví obcí

Obsazený termín — tento kurz již není možné objednat.

Začínající účetní na obci - základy

Středa - pátek 12 - 14. 04. 2023, Turnov

Kurz určen pro opravdu začínající účetní. Obsahuje základy účetnictví i základy k rozpočtové skladbě a účtování přijatých transferů.

Lektor

Ing. Schneiderová

Čas

09:00 - 16:00

Cena

6 000 Kč/ÚSC
7 000 Kč/ostatní*

Akreditace

Ano viz níže

*
Kurz je osvobozen od DPH dle § 51 zákona o dani z přidané hodnoty bez nároku na odpočet pro ÚSC a DSO. U ostatních subjektů je cena včetně 21% DPH.

Místo konání

Výšinka 719, Učebna 1.patro
Výšinka 719, Turnov Mapa

Kontakty

Kateřina Hudečková
+420 721 927 966
katerina@obecuctuje.cz

Komu je kurz určen

Začínající účetní na obcích

Cíl kurzu

Snížit rizika chybovosti v účetnictví u začínajících účetních. Měli bychom se naučit cca 80% zaúčtování případů na obcích a účtování o transferech - vybráno to podstatné a transfery jako nejrizikovější. Prosím čtěte pečlivě celé ustanovení k programu, k účasti na kurzu jsou stanoveny podmínky a zvýhodnění.  

Program

1 den 12-18 hodin. 

Základy účetnictví a rozpočtové skladby

Orientace v dokumentech na www.obecuctuje.cz pro začínající účetní - vybrané dokumenty pro osobní studium 

2. den 9-16 hodin 

Akreditovaný program Rozpočtová skladba, aktuální problematika - položky, paragrafy a další třídění, rozšířeno o vazbu na účetnictví

3. den 9-14 hodin 

Akreditovaný program Transfery 

Poznámka k programu: Jedná se o úvodní školení pro začínající účetní, po schválení nového zákona o účetnictví by navazoval kurzy na Dlouhodobý majetek a další specifika účetnictví obcí. 

Podmínkou účasti je zakoupená registrace na www.obecuctuje.cz.  

 

Lektor

Ing. Ivana Schneiderová

  • autorka odborných publíkací (Majetek ÚSC, Účetní reforma, Rozpočtová skladba)
  • auditorka
  • lektorka několika akreditovaných programů
  • specializace účetnictví a problematika obcí

Akreditace

Kurz je akreditován pro úředníky a vedoucí úředníky ÚSC. Čísla akreditací: AK/PV-71/2018, AK/VE-39/2018, AK/PV-72/2018, AK/VE-40/2018.

Osvědčení o absolvování akreditovaného programu obdrží účastníci, kteří jsou úředníky, případně vedoucími úředníky podle dle § 2 odst. 4 zákona o úřednících (č. 312/2002 Sb.). Tuto informaci uveďte prosím v objednávce kurzu. Účastníci, kteří nejsou úředníky, obdrží Potvrzení o absolvování kurzu. Osvědčení i potvrzení obdržíte mailem na mail objednávajího do 3 dnů po skončení kurzu. 

"Úředníkem se dle § 2 odst. 4 zákona o úřednících (č. 312/2002 Sb.) rozumí zaměstnanec ÚSC podílející se na výkonu správních činností. Vedoucím úředníkem se rozumí úředník, který je na jednotlivých stupních řízení oprávněn ukládat podřízeným zaměstnancům pracovní úkoly, organizovat, řídit a kontrolovat jejich práci."
 
Vzdělávací instituce Acha obec účtuje má podepsanou spolupráci s KACR v oblasti uznávání školení v rámci systému kontinuálního profesního vzdělávání auditorů.

Ubytování

V rámci kurzu je možné ubytování přímo ve školicím středisku Výšinka 719. Cena za 1 noc 600 Kč/osoba + poplatek z pobytu 21 Kč/den, snídaně+večeře 200,- Kč/osoba. Minimální počet nocí: 2.

Oběd je zahrnut v ceně za kurz. Podrobné informace k podmínkám a cenám ubytování naleznete v dokumentu 2021 Kurzy Výšinka vícedenní v sekci Neplacené dokumenty. Požadavky na ubytování prosím vyplňte v přihlášce kurzu.

Jednolůžkové pokoje nejsou na kurzech moc k dispozici (cca pouze jeden). Pokud na jednolůžkovém pokoji trváte, je možné si individuálně zajistit ubytování v okolí. 

Pozor - kurz začíná ve středu ve 12 hodin, první den jen odpolední svačina, oběd ve středu nebude hrazen v rámci kurzu. Příjezd na kurz ve středu 12.4. dopoledne do 11 hodin pro ubytované! 

Podmínky účasti

Odhlásit se je možné 10 dní před konáním kurzu.  Úhrada za kurz musí být provedena 10 dní před konáním kurzu, jinak nebude s účastí objednávajícího počítáno. Odhlášení kurzu později, než 10 dní před konáním  kurzu je zpoplatněno částkou 500 Kč (z důvodu zajištěného občerstvení a materiálů pro přihlášené účastníky). Při odhlášení 3 dny před kurzem je storno poplatek 100%. 

Na prezeční kurzy není poskytována množstevní sleva. 

Prezence účastníků probíhá půl hodiny před začátkem kurzu.

Pořádající agentura si vyhrazuje právo možné změny data konání, případně upravit podmínky při účasti na kurzu dle aktuální situace (bezpečností, zdravotní) a eventuelní zrušení kurzu z organizačních důvodů. Všichni přihlášení zájemci by pak byli informováni, platby vráceny.

Těšíme se na setkání s vámi.

Návrh a tvorba webu