Obec účtuje - Vše o účetnictví obcí

Obsazený termín — tento kurz již není možné objednat.

Začínající účetní na obci - základy

Středa - pátek 12 - 14. 04. 2023, Turnov

Kurz určen pro opravdu začínající účetní. Obsahuje základy účetnictví i základy k rozpočtové skladbě a účtování přijatých transferů.

Lektor

Ing. Schneiderová

Čas

09:00 - 16:00

Cena

6 000 Kč/ÚSC
7 000 Kč/ostatní*

Akreditace

Ano viz níže

*
Kurz je osvobozen od DPH dle § 51 zákona o dani z přidané hodnoty bez nároku na odpočet pro ÚSC a DSO. U ostatních subjektů je cena včetně 21% DPH.

Místo konání

Výšinka 719, Učebna 1.patro
Výšinka 719, Turnov Mapa

Kontakty

Kateřina Hudečková
+420 721 927 966
katerina@obecuctuje.cz

Komu je kurz určen

Začínající účetní na obcích

Cíl kurzu

Snížit rizika chybovosti v účetnictví u začínajících účetních. Měli bychom se naučit cca 80% zaúčtování případů na obcích a účtování o transferech - vybráno to podstatné a transfery jako nejrizikovější. Prosím čtěte pečlivě celé ustanovení k programu, k účasti na kurzu jsou stanoveny podmínky a zvýhodnění.  

Program

1 den 12-18 hodin. 

Základy účetnictví a rozpočtové skladby

Orientace v dokumentech na www.obecuctuje.cz pro začínající účetní - vybrané dokumenty pro osobní studium 

2. den 9-16 hodin 

Akreditovaný program Rozpočtová skladba, aktuální problematika - položky, paragrafy a další třídění, rozšířeno o vazbu na účetnictví

3. den 9-14 hodin 

Akreditovaný program Transfery 

Poznámka k programu: Jedná se o úvodní školení pro začínající účetní, po schválení nového zákona o účetnictví by navazoval kurzy na Dlouhodobý majetek a další specifika účetnictví obcí. 

Podmínkou účasti je zakoupená registrace na www.obecuctuje.cz a dále zakoupená e-publikace "Souvztažnosti" - účastníkům kurzu bude na e-publikaci " Souvztažnosti" poskytnutá sleva 1000 Kč po úhradě kurzu, v případě zrušení kurzu by se však jednalo o nevratnou zálohu. 

Účastníkům kurzu bude umožněno podávat následně po kurzu individuální dotazy, prvních 10 dotazů v hodnotě 100 Kč za dotaz - vysvětlíme systém na kurzu. 

Kurz má omezenou účast 15 osob 

 

Lektor

Ing. Ivana Schneiderová

  • autorka odborných publíkací (Majetek ÚSC, Účetní reforma, Rozpočtová skladba)
  • auditorka
  • lektorka několika akreditovaných programů
  • specializace účetnictví a problematika obcí

Akreditace

Kurz je akreditován pro úředníky a vedoucí úředníky ÚSC. Čísla akreditací: AK/PV-71/2018, AK/VE-39/2018, AK/PV-72/2018, AK/VE-40/2018.

Osvědčení o absolvování akreditovaného programu obdrží účastníci, kteří jsou úředníky, případně vedoucími úředníky podle dle § 2 odst. 4 zákona o úřednících (č. 312/2002 Sb.). Tuto informaci uveďte prosím v objednávce kurzu. Účastníci, kteří nejsou úředníky, obdrží Potvrzení o absolvování kurzu.

"Úředníkem se dle § 2 odst. 4 zákona o úřednících (č. 312/2002 Sb.) rozumí zaměstnanec ÚSC podílející se na výkonu správních činností. Vedoucím úředníkem se rozumí úředník, který je na jednotlivých stupních řízení oprávněn ukládat podřízeným zaměstnancům pracovní úkoly, organizovat, řídit a kontrolovat jejich práci."
 
Vzdělávací instituce Acha obec účtuje má podepsanou spolupráci s KACR v oblasti uznávání školení v rámci systému kontinuálního profesního vzdělávání auditorů.

Ubytování

V rámci kurzu je možné ubytování přímo ve školicím středisku Výšinka 719. Cena za 1 noc 600 Kč/osoba + poplatek z pobytu 21 Kč/den, snídaně+večeře 200,- Kč/osoba. Minimální počet nocí: 2.

Oběd je zahrnut v ceně za kurz. Podrobné informace k podmínkám a cenám ubytování naleznete v dokumentu 2021 Kurzy Výšinka vícedenní v sekci Neplacené dokumenty. Požadavky na ubytování prosím vyplňte v přihlášce kurzu.

Jednolůžkové pokoje nejsou na kurzech moc k dispozici (cca pouze jeden). Pokud na jednolůžkovém pokoji trváte, je možné si individuálně zajistit ubytování v okolí. 

Pozor - kurz začíná ve středu ve 12 hodin, první den jen odpolední svačina, oběd ve středu nebude hrazen v rámci kurzu. Příjezd na kurz ve středu 12.4. dopoledne do 11 hodin pro ubytované! 

Podmínky účasti

Odhlásit se je možné 4 dny před konáním kurzu.  

Prezence účastníků proběhne od 8:30-9:00 hodin, pokud není výše určeno jinak!

Pořádající agentura si vyhrazuje právo možné změny data konání, případně upravit podmínky protiepidemické při účasti na kurzu dle aktuální situace  a eventuelní zrušení kurzu z organizačních důvodů. Všichni přihlášení zájemci by pak byli informováni, platby vráceny.

Těšíme se na setkání s vámi.

Návrh a tvorba webu