Obec účtuje - Vše o účetnictví obcí

Elektronická kniha — ke stáhnutí ihned po obdržení úhrady.

Účetní souvztažnosti část: Transfery

Účetní souvztažnosti část: Transfery

Ing. Ivana Schneiderová, Bc. Klára Vavrišinová, Ing. Zdeněk Nejezchleb

Účetní souvztažnosti ÚSC na zaúčtování transferů přijatých i poskytnutých (ČÚS 703) včetně položek rozpočtové skladby

Vydání

Březen 2022

Typ

Elektronická

Cena

350 Kč

Objednat publikaci

Popis

Jedná se o účetní souvztažnosti uváděné na příkladech z praxe ÚSC na transfery dle ĆÚS 703 (investiční, neinvesticí, přijaté i poskytnuté, s vypořádáním, bez vypořádání). Příklady jsou zpracovány do tzv. karet, kde karta obsahuje příklad souvztažnosti, případně výklad k zaúčtování, varianty zaúčtování, dále u úhrad i volbu položky rozpočtové skladby a případně výklad k položkám.  E kniha má 38 stran příkladů.  

S obsahem - seznamem příkladů všech E knih se můžete seznámit v neplacené sekci dokumentů ke stažení na www.obecuctuje.cz (https://www.obecuctuje.cz/dokumenty/1835/stahnout).

Ukázky z knihy

Okruh témat

  • transfery přijaté bez vypořádání 
  • transfery přijaté s vypořádáním investiční i neinvestiční
  • vratky přijatých transferů  
  • poskytnuté trasnfery (dary) bez vypořádání
  • poskytnuté transfery s vypořádáním investiční i neinvestiční 
  • příspěvky PO a členské příspěvky
  • rozpouštění investičních transferů
  • aktuální transfery 

Komu je kniha určena

Začínající i pokročilé účetní obce, DSO, kraje, pro kontrolory z krajů a auditory.

Elektronická publikace

Jedná se o elektronickou knihu (zaslané dokumenty - nepotřebujete "čtečku"), po objednání se automaticky odešle na mail uvedený při objednávce potvrzení s proforma fakturou.  Je možné si najednou objednat více E knih. Po uhrazení proforma faktury obdržíte cca do 3 hodin od úhrady na e-mailovou adresu odkaz na úložiště, odkud si knihu (a případně další materiály) stáhnete v elektronické podobě. Soubory souvztažností budou zasílány vždy ve formátu doc (word) a ve formátu pdf (k zajištění formátování). Indexy SU (přehled účtů SUO s uvedením č. karet, na kterých je účet použit) a Index položek (přehled položek RS s uvedením čísel karet, na kterých je položka použita) jsou ve formátu xlsx (excel). Indexy jsou stejné pro všechny E knihy. 

Materiály jsou určeny pouze pro Vaši účetní jednotku a je zakázáno je dále šířit. 

Magistráty, MČ, města – důležité upozornění!

  • Při vyplnění objednávky zvolte mailovou adresu, kam bude možné zasílat i případná doplnění nebo aktualizace zakoupených E knih, aby byla zajištěna distribuce pro všechny pracovníky, kteří se zakoupenými souvztažnostmi pracují. 
  • Pro účetní jednotku města nebo obce stačí zakoupit pouze jednu E knihu, není však povoleno ji zakoupit i pro všechny městské části (Brno, Ostrava, Pardubice, Plzeň).

Návrh a tvorba webu