Obec účtuje - Vše o účetnictví obcí

Novinka — na tento kurz se můžete přihlásit.

DPH u ÚSC základy - rozdělení činností ÚSC, záznam z přednášky

Rozdělení jednotlivých činností prováděných obcemi z pohledu DPH. Vymezení předmětu DPH, výkonu veřejné správy a plnění osvobozených od DPH.

Lektor

Ing. Nejezchleb

Rozsah

hodin*

Cena

1 500 Kč/osoba**

Akreditace

Ne

*
Počet hodin, které se započítávají do povinného průběžného vzdělávání úředníků dle zákona o úřednících ÚSC. Kurz si můžete rozdělit do více dnů dle Vašich časových možností. Na dokončení kurzu máte 60 dní.
**
Kurz není akreditovaný, cena je včetně 21% DPH
Objednat kurz Vstoupit do kurzu

Komu je kurz určen

Účetním a ekonomům z obcí – plátců DPH, případně subjektů, které se na plátcovství DPH připravují. Kurs je vhodný pro začátečníky a mírně až středně pokročilé. Nejedná se o jednoduchou problematiku, seznámení se s ní je ale základním předpokladem pro úspěšné zvládnutí DPH na obci.

Cíl kurzu

Cílem je vysvětlení, za jakých okolností jednají obce jako osoby povinné k dani. Budeme si klasifikovat jednotlivé činnosti obce z pohledu DPH, řešíme, co je předmětem DPH, co lze podřadit pod výkon veřejné správy a která plnění jsou osvobozená od DPH bez nároku na odpočet daně. V krátkosti také shrněme problematiku stanovení obratu USC.

Rozsah

Stručené vymezení právních východisek

 Vymezení předmětu DPH

  • Charakteristika plnění
  • Charakteristika úplaty
  • Osoba jednající jako plátce

 Výkon veřejné správy a jeho definiční znaky

Plnění osvobozená od DPH bez nároku na odpočet daně

Obrat pro účely DPH 

Výklad je doplněn velkou řadou příkladů z podmínek aktivit obcí. 

Lektor

Ing. Zdeněk Nejezchleb

  • lektor akreditovaných programů pro ÚSC
  • odborník ÚSC a daňová problematika ÚSC

Jak kurz probíhá

Jedná se o obrazový a zvukový záznam z přednášky konané dne 20 a 21.4.2023 v Turnově k tématu DPH základy pro ÚSC část první.  Tento kurz je tedy videokurzem. Kurz absolvujete na svém počítači, bez nutnosti někam cestovat. Kurz také nemusíte absolvovat v žádném konkrétním termínu a můžete si ho rozdělit do více dnů dle Vašich časových možností. Tento kurz neobsahuje kontrolní testy znalostí! 

Nejdříve je potřeba kurz objednat - v jedné objednávce můžete přihlásit více účastníků. Po úhradě proforma faktury obdrží každý účastník e-mailem své vlastní přístupové údaje do kurzu.

Pozor - video nelze stáhnout na rozdíl od studijních materiálů, ty stáhnout jdou.  Video je možné shlédnout opakovaně po dobu 2 měsíců. 

Po absolvování kurzu (shlédnutí videí a stažením dokumentů a jejich nastudováním) je každému účastníkovi nabídnuta možnost stáhnout si Potvrzení o absolvování kurzu (osvědčení u tohoto kurzu nepůjde stáhnout, kurz není akreditován pro distanční formu) ve formátu PDF, odkaz na tisk je uveden nahoře v záhlaví kurzu. Na dokončení celého kurzu má každý účastník 60 dní ode dne, kdy obdrží přístupové údaje do kurzu.

Tipy: 

1. Jak řešit případné problémy se vstupem do kurzu.

Po úhradě kurzu přijdou všem účastníkům kurzu mailem přístupové údaje - pokud nepřijdou, tak nejčastěji je na vině chybně uvedený mail u účastníka - stačí se ozvat a můžeme  ručně opravit. (iva@obecuctuje.cz).

Do kurzu se dá vstoupit dvěma způsoby:

A. Kliknete na odkaz adresy v mailu s přístupovými údaji nebo

B. Půjdete na stránky www.obecuctuje.cz, nebudete se přihlašovat na stránky, jen kliknete vlevo na kurz, na který jste si dali objednávku. Objeví se stránka s popisem kurzu a s "tlačítky":  "objednat kurz" a "vstoupit do kurzu". Kliknete na "vstoupit do kurzu" a tam zadáte vaše přístupové údaje, co jste dostali mailem.  Hesla jsou dlouhá (promiňte ta dlouhá hesla, ale taková je ta divná bezpečnostní doba"), nejlépe je zadat heslo tak, že si jej z mailu zkopírujete a pak je dobré si heslo uložit v PC, abyste nemuseli vkládat stále znovu. 

Kdyby se vám cokoliv nezdálo, nefungovalo apod. tak není problém, když dáte na iva@obecuctuje.cz vědět, budu co nejrychleji reagovat. Moc děkuji za pozornost a přeji úspěch! Iva Schneiderová

Návrh a tvorba webu