Obec účtuje - Vše o účetnictví obcí

Novinka — na tento kurz se můžete přihlásit.

DPH u ÚSC - nemovitý majetek, záznam z přednášky

Problematika DPH řešená USC u převodu nemovitostí, pronájmu včetně některých souvisejících otázek - DUZP, sazba daně, základy k odpočtům DPH.

Lektor

Ing. Nejezchleb

Rozsah

hodin*

Cena

1 500 Kč/osoba**

Akreditace

Ne

*
Počet hodin, které se započítávají do povinného průběžného vzdělávání úředníků dle zákona o úřednících ÚSC. Kurz si můžete rozdělit do více dnů dle Vašich časových možností. Na dokončení kurzu máte 60 dní.
**
Kurz není akreditován, cena je včetně DPH.
Objednat kurz Vstoupit do kurzu

Komu je kurz určen

Pracovníků obcí (plátců DPH) - konkrétně účetním, ekonomům, pracovníkům odpovědným za nakládání s nemovitým majetkem.   Kurs je vhodný pro začátečníky a mírně až středně pokročilé. 

Cíl kurzu

Cílem je vysvětlení záklandích aspektů chování DPH v případě nakládání s nemovitým majetkem u obcí. Pozornost je věnována zejména problematice DPH u dodání nemovitého majetku. Dalším klíčovým tématem je oblast nájemních vztahů. Řešeny jsou také některé související oblasti (DUZP, sazby daně, základy odpočtů) - na úrovni základních informací.

Rozsah

DPH u dodání nemovitého majetku

  • obec jednající jako osoba povinná k DPH při dodání nemovitého majetku
  • situace pro osvobození od DPH při dodání nemovitého majetku
  • situace vedoucí ke zdanění při dodání nemovitého majetku
  • směny nemovitostí

DUZP (věcná břemena, dodání nemovitostí, přenechání zboží)

Nájmy (rozdělení nájemních vztahů z pohledu DPH. služby související s nájmem)

Základy odpočtů DPH při nakládání s nemovitým majetkem (druhy odpočtů, úprava odpočtu podle §78)

Výklad je doplněn velkou řadou praktických příkladů z činnosti obcí. Zároveň vhodně doplňuje vysvětlení obsažená v materiálech na našem webu - zejména Manuály k DPH č. 8 a 9.

Lektor

Ing. Zdeněk Nejezchleb

  • lektor akreditovaných programů pro ÚSC
  • odborník ÚSC a daňová problematika ÚSC

Jak kurz probíhá

Jedná se o obrazový a zvukový záznam z přednášky konané dne 27.4.2023 v Turnově k tématu DPH u USC - nemovitý majetek. Tento kurz je tedy videokurzem. Kurz absolvujete na svém počítači, bez nutnosti někam cestovat. Kurz také nemusíte absolvovat v žádném konkrétním termínu a můžete si ho rozdělit do více dnů dle Vašich časových možností. Tento kurz neobsahuje kontrolní testy znalostí! 

Nejdříve je potřeba kurz objednat - v jedné objednávce můžete přihlásit více účastníků. Po úhradě proforma faktury obdrží každý účastník e-mailem své vlastní přístupové údaje do kurzu.

Pozor - video nelze stáhnout na rozdíl od studijních materiálů, ty stáhnout jdou.  Video je možné shlédnout opakovaně po dobu 2 měsíců. 

Po absolvování kurzu (shlédnutí videí a stažením dokumentů a jejich nastudováním) je každému účastníkovi nabídnuta možnost stáhnout si Potvrzení o absolvování kurzu (osvědčení u tohoto kurzu nepůjde stáhnout, kurz není akreditován pro distanční formu) ve formátu PDF, odkaz na tisk je uveden nahoře v záhlaví kurzu. Na dokončení celého kurzu má každý účastník 60 dní ode dne, kdy obdrží přístupové údaje do kurzu.

Tipy: 

1. Jak řešit případné problémy se vstupem do kurzu.

Po úhradě kurzu přijdou všem účastníkům kurzu mailem přístupové údaje - pokud nepřijdou, tak nejčastěji je na vině chybně uvedený mail u účastníka - stačí se ozvat a můžeme  ručně opravit. (iva@obecuctuje.cz).

Do kurzu se dá vstoupit dvěma způsoby:

A. Kliknete na odkaz adresy v mailu s přístupovými údaji nebo

B. Půjdete na stránky www.obecuctuje.cz, nebudete se přihlašovat na stránky, jen kliknete vlevo na kurz, na který jste si dali objednávku. Objeví se stránka s popisem kurzu a s "tlačítky":  "objednat kurz" a "vstoupit do kurzu". Kliknete na "vstoupit do kurzu" a tam zadáte vaše přístupové údaje, co jste dostali mailem.  Hesla jsou dlouhá (promiňte ta dlouhá hesla, ale taková je ta divná bezpečnostní doba"), nejlépe je zadat heslo tak, že si jej z mailu zkopírujete a pak je dobré si heslo uložit v PC, abyste nemuseli vkládat stále znovu. 

Kdyby se vám cokoliv nezdálo, nefungovalo apod. tak není problém, když dáte na iva@obecuctuje.cz vědět, budu co nejrychleji reagovat. Moc děkuji za pozornost a přeji úspěch! Iva Schneiderová

Návrh a tvorba webu