Obec účtuje - Vše o účetnictví obcí

Novinka — na tento kurz se můžete přihlásit.

DPH v podmínkách ÚSC – odpočty daně

Záznam z přednášky věnované odpočtům DPH v podmínkách USC. Tématem jsou jednotlivé druhy odpočtů a jejich aplikace v praxi, obecné podmínky pro vznik nároku na odpočet a také řešení následných úprav odpočtu DPH

Lektor

Ing. Nejezchleb

Rozsah

hodin*

Cena

1 500 Kč/osoba**

Akreditace

Ne

*
Počet hodin, které se započítávají do povinného průběžného vzdělávání úředníků dle zákona o úřednících ÚSC. Kurz si můžete rozdělit do více dnů dle Vašich časových možností. Na dokončení kurzu máte 60 dní.
**
Kurz není akreditovaný, cena je včetně 21% DPH
Objednat kurz Vstoupit do kurzu

Komu je kurz určen

Úředníkům a vedoucím úředníkům ÚSC, účetním a ekonomům ÚSC, kteří mají na starosti problematiku DPH. Předpokladem pro absolovování kursu je alespoň základní znalost fungování DPH v podmínkách ÚSC.

Cíl kurzu

Seznámení s problematikou odpočtů DPH u ÚSC - zejména se jedná o rekapitulaci podmínek pro možnost uplatnění odpočtu DPH, praktické ukázky jednotlivých technik odpočtů DPH v podmínkách obcí včetně ilustrativních příkladů. 

Rozsah

cca 7 hodin

  • Rozlišení situací pro jednotlivé typy odpočtu DPH
  • Zvláštní režim odpočtu u majetku pořizovaného vlastní činností
  • Obecná pravidla pro uplatnění odpočtu DPH
  • Odpočet DPH koeficientem, stanovení koeficientu
  • Odpočet DPH v poměrné výši, stanovení poměrného odpočtu
  • Následné korekce odpočtu DPH u dlouhodobého majetku
  • Některé příklady neefektivit v odpočtech DPH 

Lektor

Ing. Zdeněk Nejezchleb

  • lektor akreditovaných programů pro ÚSC
  • odborník ÚSC a daňová problematika ÚSC

Jak kurz probíhá

Jedná se o obrazový a zvukový záznam z přednášky konané dne 14. 9. 2023 v Turnově k tématu DPH u USC - odpočty daně. Tento kurz je tedy videokurzem. Kurz absolvujete na svém počítači, bez nutnosti někam cestovat. Kurz také nemusíte absolvovat v žádném konkrétním termínu a můžete si ho rozdělit do více dnů dle Vašich časových možností. Tento kurz neobsahuje kontrolní testy znalostí! 

Nejdříve je potřeba kurz objednat - v jedné objednávce můžete přihlásit více účastníků. Po úhradě proforma faktury obdrží každý účastník e-mailem své vlastní přístupové údaje do kurzu.

Pozor - video nelze stáhnout na rozdíl od studijních materiálů, ty stáhnout jdou.  Video je možné shlédnout opakovaně po dobu 2 měsíců. 

Po absolvování kurzu (shlédnutí videí a stažením dokumentů a jejich nastudováním) je každému účastníkovi nabídnuta možnost stáhnout si Potvrzení o absolvování kurzu (osvědčení u tohoto kurzu nepůjde stáhnout, kurz není akreditován pro distanční formu) ve formátu PDF, odkaz na tisk je uveden nahoře v záhlaví kurzu. Na dokončení celého kurzu má každý účastník 60 dní ode dne, kdy obdrží přístupové údaje do kurzu.

Tipy: 

1. Jak řešit případné problémy se vstupem do kurzu.

Po úhradě kurzu přijdou všem účastníkům kurzu mailem přístupové údaje - pokud nepřijdou, tak nejčastěji je na vině chybně uvedený mail u účastníka - stačí se ozvat a můžeme  ručně opravit. (iva@obecuctuje.cz).

Do kurzu se dá vstoupit dvěma způsoby:

A. Kliknete na odkaz adresy v mailu s přístupovými údaji nebo

B. Půjdete na stránky www.obecuctuje.cz, nebudete se přihlašovat na stránky, jen kliknete vlevo na kurz, na který jste si dali objednávku. Objeví se stránka s popisem kurzu a s "tlačítky":  "objednat kurz" a "vstoupit do kurzu". Kliknete na "vstoupit do kurzu" a tam zadáte vaše přístupové údaje, co jste dostali mailem.  Hesla jsou dlouhá (promiňte ta dlouhá hesla, ale taková je ta divná bezpečnostní doba"), nejlépe je zadat heslo tak, že si jej z mailu zkopírujete a pak je dobré si heslo uložit v PC, abyste nemuseli vkládat stále znovu. 

Kdyby se vám cokoliv nezdálo, nefungovalo apod. tak není problém, když dáte na iva@obecuctuje.cz vědět, budu co nejrychleji reagovat. Moc děkuji za pozornost. 

Iva Schneiderová

Návrh a tvorba webu