Obec účtuje - Vše o účetnictví obcí

DPH - zrušení registrace k DPH - záznam z přednášky

Záznam z přednášky věnované postupu při zrušení registrace k DPH. Pozornost je věnována naplnění podmínek pro zrušení registrace (vyhodnocení výše obratu, otázka vhodnosti zrušení registrace), načasování, vypořádání odpočtů DPH v posledním přiznání a další související kroky se zrušením registrace. Přednáška je vhodná pro USC, DSO a PO.

Lektor

Ing. Nejezchleb

Rozsah

5 hodin*

Cena

1 210 Kč/osoba

Akreditace

Ne

*
Počet hodin, které se započítávají do povinného průběžného vzdělávání úředníků dle zákona o úřednících ÚSC. Kurz si můžete rozdělit do více dnů dle Vašich časových možností. Na dokončení kurzu máte 60 dní.
Objednat kurz Vstoupit do kurzu

Komu je kurz určen

Účetním zejména menších obcí a DSO. je také využitelný i pro příspěvkové organizace zřízené USC (použité příklady jsou ale zaměřeny na obce, nicméně je zde analogie).

Cíl kurzu

Cílem je poskytnout praktický návod postupu zrušení registrace a to ve vazbě na navýšení limitu obratu pro povinnou registraci n úroveň 2 mil. Kč.  Školení je zaměřeno na ukázku praktických postupů jak vyhodnotit, zda byly naplněny podmínky (respektive zda je vhodné) pro zrušení registrace k DPH, k jakému okamžiku, jak zažádat o zrušení registrace a vypořádat odpočty DPH podle §79.  

Rozsah

Zrušení registrace k DPH u USC a PO:

  • Novela zákona o DPH – podmínky pro možnou žádost o zrušení registrace včetně rozboru přechodných ustanovení navazujících na změnu limitu obratu (cílem je odpovědět si, kdy žádat o zrušení registrace)
  • Počítání obratu
  • Vyhodnocení výhodnosti zrušení registrace k DPH
  • Praktický postup zrušení registrace k DPH (včetně vysvětlení vyplnění formuláře)
  • Vypořádání odpočtu DPH podle §79 – konkrétní ukázky
  • Další kroky související se zrušením registrace k DPH (vazba na smlouvy …)

Celková časová dotace kurzu činí cca 4,5 hodiny. Jako doplnění lze na našem webu využít dokument z 8.1.2022, který vysvětluje zrušení registrace a výpočet vypořádání (v části DPH) a dále i dvě krátká videa z 1. 12. 2022 zaměřena na problematiku správného načasování podání žádosti o zrušení registrace a vlastní podání žádosti. 

Lektor

Ing. Zdeněk Nejezchleb

  • lektor akreditovaných programů pro ÚSC
  • odborník ÚSC a daňová problematika ÚSC

Jak kurz probíhá

Jedná se o obrazový a zvukový záznam z přednášky konané dne 2.12.2022 v Pardubicích k tématu DPH - možnosti zrušení registrace. Tento kurz je tedy videokurzem. Kurz absolvujete na svém počítači, bez nutnosti někam cestovat. Kurz také nemusíte absolvovat v žádném konkrétním termínu a můžete si ho rozdělit do více dnů dle Vašich časových možností. Tento kurz neobsahuje kontrolní testy znalostí! 

Nejdříve je potřeba kurz objednat - v jedné objednávce můžete přihlásit více účastníků. Po úhradě proforma faktury obdrží každý účastník e-mailem své vlastní přístupové údaje do kurzu.

Pozor - video nelze stáhnout na rozdíl od studijních materiálů, ty stáhnout jdou.  Video je možné shlédnout opakovaně po dobu 2 měsíců. 

Po absolvování kurzu (shlédnutí videí a stažením dokumentů a jejich nastudováním) je každému účastníkovi nabídnuta možnost stáhnout si Potvrzení o absolvování kurzu (osvědčení u tohoto kurzu nepůjde stáhnout, kurz není akreditován pro distanční formu) ve formátu PDF, odkaz na tisk je uveden nahoře v záhlaví kurzu. Na dokončení celého kurzu má každý účastník 60 dní ode dne, kdy obdrží přístupové údaje do kurzu.

Tipy: 

1. Jak řešit případné problémy se vstupem do kurzu.

Po úhradě kurzu přijdou všem účastníkům kurzu mailem přístupové údaje - pokud nepřijdou, tak nejčastěji je na vině chybně uvedený mail u účastníka - stačí se ozvat a můžeme  ručně opravit. (iva@obecuctuje.cz).

Do kurzu se dá vstoupit dvěma způsoby:

A. Kliknete na odkaz adresy v mailu s přístupovými údaji nebo

B. Půjdete na stránky www.obecuctuje.cz, nebudete se přihlašovat na stránky, jen kliknete vlevo na kurz, na který jste si dali objednávku. Objeví se stránka s popisem kurzu a s "tlačítky":  "objednat kurz" a "vstoupit do kurzu". Kliknete na "vstoupit do kurzu" a tam zadáte vaše přístupové údaje, co jste dostali mailem.  Hesla jsou dlouhá (promiňte ta dlouhá hesla, ale taková je ta divná bezpečnostní doba"), nejlépe je zadat heslo tak, že si jej z mailu zkopírujete a pak je dobré si heslo uložit v PC, abyste nemuseli vkládat stále znovu. 

Kdyby se vám cokoliv nezdálo, nefungovalo apod. tak není problém, když dáte na iva@obecuctuje.cz vědět, budu co nejrychleji reagovat. Moc děkuji za pozornost a přeji úspěch! Iva Schneiderová

Návrh a tvorba webu